Наші технічні служби не можуть гарантувати безпеку інформації - Хоруженко

Заступник генерального директора ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції Вадим Хоруженко вважає, що робота реєстрів була зупинена у зв’язку з діями нового керівника підприємства Леоніда Богданова.

Про це він сказав в інтерв'ю "Комерсант-Україна".

"Робота реєстрів 15 років не зупинялася! До тих пір поки не відбулася зміна керівництва підприємства", - сказав Хоруженко.

За його словами, новий в.о. гендиректора "дав вказівку здійснити резервне копіювання всіх баз даних.

"Це було зроблено так, що спровокувало зупинку роботи реєстрів, оскільки наші технічні служби ніколи такий спосіб копіювання не використали", - зазначив Хоруженко.

Він також висловився з приводу перевірок на підприємстві, адже міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що аудитори виявили там масштабні порушення.

"За всі роки роботи у нас ніколи не було порушень, які можна вважати грубими. У цієї перевірки була мета назвати біле чорним", - сказав Хоруженко.

Він також заявив, що бази даних ДП "Інформаційний центр" захищені настільки, що до сьогоднішнього дня ніяких сторонніх втручань не було.

"До сьогоднішнього дня жодної нашої бази даних не можна було купити на ринку! Можна було купити будь-яку базу, крім баз Мін'юсту. Збій стався після приходу нового генерального директора", - зауважив він.

На сьогодні, за словами Хоруженка, ситуація виглядає так: "Сторонні люди розібрали сервери, зламали програмний продукт. Система захисту реєстрів, найімовірніше, зламана".

При цьому він додав, що "наші технічні служби не можуть гарантувати збереження і безпеку всієї інформації".

В той же час новий керівник підприємства Леонід Богданов заявив виданню, що в програмне забезпечення підприємства було "свідомо закладено недоробки", що й призвело до проблем.

"Компанія-розробник ("Артмайстер") заклала можливість зовнішнього втручання в програму! Занадто серйозна довіра була до комерсантів, які зараз нас шантажують", - сказав він і додав, що ПЗ повинно розроблятися штатними програмістами і належати державі.

Крім того, Богданов запевнив, що зараз бази даних захищені. "Збій стався на іншому рівні - з клієнтським ПЗ: клієнти, наприклад нотаріуси, не могли з'єднатися з системою", - пояснив він.

Також Богданов зазначив: "Люди говорили, що наші бази можуть з'явитися на ринках. Будь-які бази можуть там з'явитися! У нас є комплексна система захисту інформації, але є люди, які з нею працюють. Не можна виключити людський фактор".

При цьому він додав, "сподіваюся, що ні в кого не підніметься рука займатися такими речами".

Як повідомлялось, Мін'юст планує сьогодні відновити роботу всіх держреєстрів.

Відомо, що вчора, 3 жовтня, з приводу блокування роботи свою заяву зробив колектив підприємства, звинувативши нове керівництво в співучасті в рейдерському захопленні реєстрів.

Як відомо, новим керівником ДП "Інформаційний центр" Леонід Богданов був призначений Мін'юстом 24 вересня цього року. До цього він очолював ДП "Судовий інформаційний центр".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2020, 19:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.