МВС рекомендує "Укрзалізниці" вносити до квитків паспортні дані пасажирів

МВС рекомендує "Укрзалізниці" вносити в проїзний квиток паспортні дані пасажира.

Про це йдеться в листі начальника департаменту транспортної міліції МВС В'ячеслава Писаренко гендиректору "Укрзалізниці " Сергію Болоболіну, повідомляють "Українські новини".

У документі йдеться про те, що МВС хоче в своїй роботі скористатися досвідом Росії і Білорусії та вносити дані з проїзних документів всіх пасажирів в спеціалізовану інформаційно-пошукову систему "Розшук-Магістраль".

"Для повноцінного функціонування цієї системи необхідно, щоб у проїзному квитку вказувалося не тільки ПІБ пасажира, а й серія та номер документів, що засвідчують його особу", - йдеться в повідомленні.

Ці дані система "Розшук-Магістраль" в автоматичному режимі планує зіставляти з інформацією про розшукуваних осіб.

Як наголошується в листі, "це дозволить МВС оперативніше реагувати на загрози тероризму та інших правопорушень на залізничному транспорті".

Також у листі підкреслюється, що вказані дії жодним чином "не відносяться до оперативно-розшукових заходів і не порушують українське законодавство".

Як відомо, Державна служба з захисту персональних даних виступила за скасування зберігання персональних даних про пасажирів "Укрзалізницею".

Незаконне зберігання і обробка персональної інформації була виявлена в ході перевірки, проведеної Держслужбою в період з 9 по 13 вересня, за ініціативи Української Гельсінської групи з прав людини (яка, до речі, й опублікувала останнього листа).

Як зазначається, інформація про існування такої бази персональних даних була отримана після необґрунтованого зняття з поїзда пасажирів, які їхали з Маріуполя та Донецька до Києва на акцію опозиції "Вставай, Україно!" у травні цього року.

Як повідомлялось, "Укрзалізниця" планує до кінця цього року ввести в дію електронні проїзні квитки на всіх поїздах внутрішнього сполучення.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 жовтня 2020, 18:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.