Уряд посилює механізм штрафування порушників будівельних норм

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 2 жовтня затвердив проект постанови про внесення змін до Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Про це йдеться в урядовому Інфобюлетені.

"Документ посилює механізм стягнення штрафів з порушників будівельних норм, правил та інших нормативних документів у будівництві", - зазначається в повідомленні.

Зокрема, пропонується, щоб при виявленні порушень інспектори Державної архітектурно-будівельної інспекції відразу ж накладали штраф на недобросовісного забудовника.

Тоді як раніше у разі виявлення порушень Держархбудінспекція спочатку вручала припис про усунення порушень, а штраф накладався лише у випадку, якщо порушення так і не було усунено.

Урядові аналітики також нагадують, що раніше було введено принцип добровільного декларування в будівництві замість скасування значної кількості ліцензій, які раніше необхідно було отримати, щоб мати право виконувати ті чи інші види будівельних робіт.

В результаті, за кілька років Держархбудінспекцією "видано в два рази більше дозвільних документів на початок будівельних робіт, ніж раніше".

Як відомо, Верховна Рада 17 лютого 2011 року прийняла з поправками президента Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", ініційований Кабінетом Міністрів.

Цей документ скасував багато адміністративних бар'єрів у будівельній сфері.

Зокрема, закон скоротив кількість дозвільних документів і погоджувальних процедур з 93 до 23, а термін отримання дозволів - з 415 до 60 днів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2019, 10:22

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.