Мінекономрозвитку: ведемо посилену роботу з імплементації Угоди з ЄС

Українська економіка вже зараз готується працювати в умовах створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Таку думку висловила сьогодні заступниця директора департаменту європейської інтеграції Мінекономрозвитку Наталія Сидорук, повідомляє прес-служба відомства.

Вона зазначила, що враховуючи масштабність Угоди про асоціацією, оцінити її кількісний вплив на вітчизняну економіку дуже важко.

"При цьому окрім показників, які можна оцінити в цифрах, необхідно розуміти позитивний вплив на економіку України додаткових особливостей Угоди", - зазначила Сидорук.

Зокрема, за її словами, мова йде про поглиблення регуляторного співробітництва, а також розповсюдження дії Угоди не лише на торгівлю товарами, але й на послуги та сферу державних закупівель.

Вона повідомила, що на сьогодні уряд проводить важливу роботу в двох напрямках - створення механізму імплементації Угоди і підготовка Програми діяльності органів влади в сфері імплементації.

"Угода дуже велика і на сьогодні всі органи державної влади, в тому числі і на регіональному рівні, вже працюють над тими задачами та цілями, які Україна ставить перед собою в сфері її імплементації", - зазначила Сидорук.

В свою чергу начальник відділу договірно-правових відносин з ЄС в економічній сфері Мінекономрозвитку Олена Мельник зазначила, що запровадження ЗВТ з ЄС не спричинить до різкого зростання імпорту товарів з ЄС.

Вона підкреслила, що вже після вступу України до СОТ вітчизняний ринок став відкритим для європейських товарів, "при цьому тотального заміщення вітчизняної продукції імпортною не відбулось".

В той же час, за її словами, на ринок Європи українським виробникам потрапити все ще досить важко в наслідок високих ставок увізного мита, особливо на сільськогосподарську продукцію.

Як відомо, угода передбачає лібералізацію торгівлі і зменшення ввізних мит. Зокрема, середня ставка мит в Україні знизиться для товарів з Євросоюзу вдвічі: з 4,95% до 2,42%, в той час як середня ставка мит Євросоюзу для українських товарів зменшиться з 7,6% до 0,5%.

За підрахунками Єврокомісії, українські виробники зможуть зекономити 750 мільйонів євро завдяки скасуванню з боку ЄС мит.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 вересня 2020, 17:38

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.