Україна й Росія посилять співпрацю в сфері безпеки продуктів харчування

Українські й російська сторони домовились про подальшу співпрацю в сфері гармонізації санітарних та фітосанітарних стандартів, що повинно полегшити доступ продовольчих товарів на ринки обох країн після підписання Україною угоди з ЄС.

Про це йшлося в ході телефонної розмови першого заступника Міністра аграрної політики України Івана Бісюка із головою Федеральної служби з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії Сергієм Данквертом, повідомляє урядова прес-служба.

"В ході розмови представники обох сторін зазначили, що з огляду на наміри України підписати Угоду про асоціацію з ЄС, постає питання подальшого розвитку співпраці між Україною та країнами Митного Союзу в сфері забезпечення безпечності та якості харчової продукції", - йдеться в повідомленні.

З цього приводу заступник міністра Іван Бісюк повідомив, що на сьогодні в Україні створено єдиний відповідальний орган в сфері безпеки харчових продуктів - Державна ветеринарна та фітосанітарна служба.

Він також наголосив, що на сьогодні в усіх експортно-імпортних операціях Україна діє відповідно до Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів (SPS - Agreement on the Application of Sanitary and Phytosanitary Measures), які є обов’язковими для всіх країн-учасниць СОТ.

"Тобто, в частині безпеки харчових продуктів розбіжностей між Україною та країнами Європейського Союзу, так і між Україною та країнами Митного союзу на сьогодні немає", - підкреслив урядовець.

Водночас, як зазначається, "українська та російська сторони допускають можливість подальшого опрацювання питань відповідності технічним регламентам МС продукції, яка експортується з України до цих країн".

Сторони досягли домовленості про те, що у разі виникнення буд-яких спірних моментів, Україну можуть відвідувати представники Федеральної служби з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії.

Вони можуть проводити інспектування як підприємств, що експортують свою продукцію до Росії та інших країн МС, так і відповідних лабораторій, які видають дозвільні документи на експорт до країн МС.

"Сторони також домовилися оперативно інформувати одна одну про внесення змін до санітарних та фітосанітарних вимог Європейського Союзу та Митного Союзу для виваженого врегулювання питань, що виникатимуть", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, найближчим часом країни обміняються офіційними документами, якими буде закріплено досягнуті під час телефонних переговорів домовленості.

Як відомо, вчора, 4 жовтня, Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду Росії заборонила постачання м'яса українського виробника "Конотопм'ясо" у зв’язку з виявленням "мезофільних аеробних та факультативно-анаеробних мікроорганізмів".

При цьому російська служба повідомила, що такі ж бактерії були виявлені в мороженій яловичині іншого українського виробника - ТОВ "Тавр-Плюс".

Раніше повідомлялось, що наприкінці вересня Россільгоспнагляд виявив паличкову бактерію лістерію в мороженому м'ясі птиці фірми "Тавр-Плюс".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 липня 2019, 19:26

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.