Росія не хоче рівноправності в питанні української ГТС - Бойко

Україна і Росія не домовилися про створення газотранспортного консорціуму, оскільки російська сторона не хоче рівноправних відносин.

Про це в ефірі телеканалу "Інтер" заявив віце-прем'єр Юрій Бойко, повідомляє "Урядовий портал".

"У переговорах з російськими колегами і з європейцями ми виходили з позиції президента Віктора Януковича. Вона полягає в тому, що Україна готова збудувати будь-яку модель з російськими колегами на рівноправних умовах", - сказав Бойко.

Водночас він додав, що "на жаль, цього не вийшло".

"Ті моделі, які нам пропонували, в основному були орієнтовані на білоруський сценарій", - сказав віце-прем'єр.

Разом з тим, Бойко акцентував, що переговори з російськими партнерами щодо перегляду ціни на газ для України жодним чином не можуть негативно позначитися на надійності транзиту палива до Європи.

"Позиція президента України Віктора Януковича полягає в тому, що газовий контракт 2009 року надзвичайно негативно вплинув на економіку України через високі ціни на газ. І ми відкрито говорили російським колегам, що нас контракт не влаштовує", - сказав Бойко.

Однак, він заявив що Україна вповні виконує свої зобов'язання щодо транзиту російського газу в Європу.

"Тим не менше, всі суперечки та дискусії ми ведемо, не порушуючи забезпечення транзиту російського газу до Європи. Ми не допускаємо ускладнення життя європейцям, при тому, що перебуваємо в напруженої дискусії з російськими колегами", - підкреслив Бойко.

Коментуючи підготовку до зими і закачування газу в підземні сховища, він зазначив, що цей процес йде в штатному режимі, а опалювальний сезон Україна почала раніше через погодні умови.

"Ми завершуємо через два тижні накопичення достатнього обсягу газу в сховищах, ця операція проходить у штатному режимі", - сказав Бойко.

Як відомо, минулого тижня Юрій Бойко і голова правління компанії "Нафтогаз України" Євген Бакулін у Москві провели робочу зустріч з головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером.

Сторони обговорили питання, пов'язані з транзитом російського газу через територію України до Європи та забезпечення газом українських споживачів.

Як відомо, що Росія виявляє інтерес до придбання частки в українській ГТС.

В той же час "Реальна економіка" повідомляла, що Німеччина зацікавлена в модернізації ГТС України.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 мільярдів кубометрів, на виході - 178,5 мільярда кубометрів, у тому числі в країни Європи - 142,5 мільярда кубометрів.

Загальна протяжність газопроводів, які експлуатує компанія, становить 38,9 тисячі кілометрів, зокрема, магістральних газопроводів - 22,2 тисячі кілометрів.

Транзит газу територією України в 2012 році становив 84,261 мільярда кубометрів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 07 червня 2020, 9:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.