СБ рекомендує Україні підвищити тариф на газ для населення з 895 до 1309 гривень

Світовий банк рекомендує Україні збільшити середні тарифи на природний газ для населення до рівня тарифів для підприємств ТКЕ, тобто з 895 до 1309 гривень за тисячу кубометрів.

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на данні банку.

Також банк рекомендує підвищити тарифи на централізоване опалення до рівня покриття вартості послуг (від 227 гривень за Гкал до 322 гривень).

Крім того, СБ пропонує поступово в період до 2018 року підвищувати ціни на газ для домогосподарств і ТКЕ до повного покриття його вартості.

Разом з тим, СБ рекомендує покращити адресність програм соціальної допомоги, щоб компенсувати бідним верствам населення підвищення вартості послуг.

У банку підкреслюють, що низькі тарифи на газ і тепло для населення негативно впливають на якість надаваних послуг, є причиною бюджетних втрат, а також стримують розвиток газовидобутку в Україні.

"Світовий банк також відзначає недостатню адресність державного субсидування вартості газу, в результаті чого половину коштів отримує більш заможна половина суспільства", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, експерти СБ також вважають, що якщо в другий половині 2013 року фіскальна і монетарна політика залишаться незмінними, це може призвести до подальшого збільшення фіскального дефіциту і дефіциту поточного рахунку платіжного балансу країни.

"Останній може розширитися у другій половині 2013 року і досягти 8% ВВП за результатами 2013 року", - зазначає СБ.

Світовий банк також вважає, що можливе підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС буде позитивним для країни незалежно від сценарію внутрішньої політики.

Як повідомлялось, СБ погіршив прогноз зростання ВВП України з 1% до 0%.

Як відомо, підвищення вартості газу для населення є однією з умов отримання нового кредиту від МВФ.

У той же час президент Віктор Янукович заявив, що не виконає цю вимогу МВФ.Коментарі

Додати коментар


Богдан

давно нужно поднять тарифы

ГОЛОВНЕ на 24 жовтня 2020, 4:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.