Екс-власник банку "Таврика" може втратити Київський ювелірний завод

В колишнього власника банку "Таврика" Сергія Цюпка за борги можуть відібрати Київський ювелірний завод.

Про це пише Forbes.

"До 2012 року Сергій Цюпко був успішним бізнесменом. Йому належав 39-й за розміром активів банк "Таврика", "Трест Південзахідтрансбуд" (ЮЗТС), який будував десятки тисяч метрів житла в столиці, та Київський ювелірний завод - компанія з виручкою в півмільярда гривень", - пише видання.

А зараз, як зазначається, ""Таврика" знаходиться в стадії ліквідації, об'єкти ЮЗТС добудовує інша компанія, а 67% акцій КЮЗа можуть дістатися ліквідатору банку "Таврика", після чого будуть продані на торгах".

Видання пише, що проблеми в бізнесі Цюпка почались в другій половині минулого року. Зокрема, почав згортати бізнес ЮЗТС. У той же час банк "Таврика" відчув проблеми з ліквідністю.

Приблизно в цей час КЮЗ перевів усі рахунки з "Таврики" в Сбєрбанк Росії, пише видання.

У листопаді минулого року банк "Таврика" перестав повертати депозити, й НБУ вніс його в категорію неплатоспроможних. А через місяць в банку була введена тимчасова адміністрація.

"У проміжку між цими двома подіями всю нерухомість, яка перебувала в заставі під кредити 11 афільованим з Цюпком компаніям, замінили на 67% акцій КЮЗа", - пише видання.

З березня 2013 року "Таврика" знаходиться в стадії ліквідації. У квітні ліквідатор "Таврики" подав від імені банку позов до Господарського суду Києва з вимогою списати на користь фінустанови закладені акції КЮЗа.

"В такий спосіб тимчасовий адміністратор "Таврики" Наталія Соловйова хоче закрити кредит компанії Цюпка "Укрмегаполіс", яка заборгувала банку 136 мільйонів гривень", - зазначає видання.

Банк оцінив 67% акцій ювелірного заводу в 135 мільйонів гривень. Як зазначається, відповідач (одна з будівельних компаній Цюпка) намагався довести, що вартість акцій КЮЗа як мінімум в 2,5 разу більша, однак, суд першої та другої інстанції став на бік Соловйової.

В той же час два інвестбанкіри оцінити вартість КЮЗа для видання в діапазоні 350-500 мільйонів гривень.

Таким чином, "з урахуванням боргів компанії 100% акцій коштують не більше 160 мільйонів гривень".

Як пише видання, за процедурою банк після відчуження застави виставить КЮЗ на торги.

Хто стане наступним власником найбільшого ювелірного заводу України, видання не береться прогнозувати, але зазначає, що "неприємності в Цюпка з'явились через те, що він відмовився продати КЮЗ бізнесменам, близьким до президента країни".

"Постать наступного бенефіціара КЮЗ зможе підтвердити або спростувати ці припущення", - додає видання.

За словами колишнього топ-менеджера ЮЗТС, зараз Цюпко із сім'єю живе в Австрії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 04 липня 2020, 6:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.