Інфляція в Україні у вересні була нульовою - Держстат

Споживчі ціни в Україні у вересні 2013 року залишалися стабільними, а в цілому від початку року вони знизилися на 0,6%.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Державну службу статистики.

За даними Держстату, на споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,1%.

Найбільше, на 3,2-1,7% подешевшали фрукти, овочі, продукти переробки зернових, цукор і соняшникова олія. На 0,7-0,1% знизилися ціни на рибу і продукти з риби, макаронні вироби, яловичину, м'ясо птиці.

При цьому відчутно, на 13,1% подорожчали яйця, на 1,6-0,2% зросли ціни на масло, молоко, сметану, кисломолочну продукцію, сири, сало, свинину, безалкогольні напої.

Подорожчання алкогольних напоїв, тютюнових виробів на 0,4% передусім викликано підвищенням цін на тютюнові вироби на 0,6%.

У сфері охорони здоров'я відбулося зростання цін на 0,2%, зокрема амбулаторні послуги подорожчали на 0,3%, фармацевтична продукція - на 0,2%.

Ціни на транспорт у цілому збільшилися на 0,1%, що переважно пов'язано з подорожчанням автомобілів, перевезень пасажирським автодорожнім транспортом, палива і масел, на 1,0-0,2%. Водночас на 3,6% знизилася плата за перевезення пасажирським залізничним транспортом.

Подорожчання послуг освіти на 1,2% обумовлено зростанням плати за навчання в закладах середньої та вищої освіти, на 2,9% та 2% відповідно. Водночас на 1,6% відбулося зниження плати за перебування дітей у дошкільних закладах.

Як відомо, Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки України за підсумками 2013 року до 0% з раніше прогнозованого показника в 1%.

Як повідомлялось, падіння ВВП у другому кварталі 2013 становило 1,3%.

Також повідомлялось, що за даними Держстату, Україна має найнижчий темп зростання ВВП серед країн СНД.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:14

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.