Впровадження казначейських векселів є хибним кроком - Світовий банк

Економіст Світового банку Анастасія Головач на брифінгу в Києві на брифінгу в Києві в понеділок озвучила позицію Світового банку про те, що Рішення про впровадження казначейських векселів для погашення дефіциту бюджету є хибним кроком українського уряду.

Про це повідомляє УНН.

"Як реакція на погіршення доходної частини бюджету і значне зростання дефіциту бюджету в Україні було прийняте рішення про впровадження векселів, яке на нашу думку є кроком у хибному напрямку", - сказала Головач.

Вона зауважила, що введення векселів, на думку експертів Світового банку, може призвести до негативних наслідків як щодо фіскальної прозорості всередині країни, так і не сприятиме подальшому розвитку реального сектору та стримуватиме ділову активність в Україні.

При цьому, за словами Головач, стримання ділової активності, яке вже на сьогодні наявне в країні насправді має негативні наслідки і для зовнішнього сектору.

"Тобто фактично за 8 місяців поточного року ми спостерігали зниження як експорту, так і імпорту приблизно на 10%", - відзначила Головач.

За її словами, доходи державного бюджету України за підсумками 8 місяців 2013 року впали на 1,3% через скорочення ВВП та низьку інфляцію. При цьому надходження від ПДВ знизилися на 7% за січень-липень 2013 року та ще відчутнішим падіння стало в серпні.

За словами експерта, це було лише частково компенсовано за рахунок адміністративних заходів, зокрема перерахунку до бюджету прибутку Національного банку України.

Як повідомлялось, Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки України за підсумками 2013 року до 0% з раніше прогнозованого показника в 1%.Коментарі

Додати коментар


Антон

Да уж, как быстро у нас распространяются лживые вести. Эта Головач просто повторяет то, что плохо лежит. Ранее Мудис ошиблись в количестве резервов, а тут вдруг "по случайности" и экономист ВБ делает такую же ошибочку. Заодно спекулянтам помогают?

ГОЛОВНЕ на 22 вересня 2020, 16:35

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.