Імпорт нафтопродуктів продовжує зростати

Частка імпортних нафтопродуктів на ринку України зросла в 2,5 рази за три роки.

Про це повідомляє УНН.

Таку статистику в ході комітетських слухань в ВР озвучив координатор Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президенті України Роман Опімах.

"За три роки частка імпортних нафтопродуктів на ринку України збільшилася у 2,5 рази і досягла 75%", - повідомив Опімах.

За словами Опімаха, протягом останніх років завантаження українських НПЗ стійко знижується і складає наразі меньше 15% фактичних потужностей.

Низька дохідність, а в деяких випадках, збитковість НПЗ змусила виробників заморозити інвестиції в переробку і зупинити роботу підприємств.

"З шести переробників вуглеводневої сировини наразі працюють лише два, які функціонують виключно на український сировині. Оскільки обсяги видобутку нафти українського походження є недостатніми для задоволення потреб внутрішнього ринку – це приблизно 22%, а імпорт сировини з закордону був остаточно припинений в першому кварталі 2012 року, відбулося поступове заміщення внутрішнього виробництва нафтопродуктів імпортним паливом", - говорить Опімах.

За його словами, українські нафтопереробні заводи наразі неконкурентноспроможні, як у порівнянні з Європейськими НПЗ, так із російськими та білоруськими заводами.

Як повідомлялось, Одеський нафтопереробний завод, що входить в Східно-європейську паливно-енергетичну компанію Сергія Курченко, після трирічного простою відновив роботу.



Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 03 березня 2021, 16:23

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.