Україна нарощує темпи експорту зернових - Мінагрополітики

В Україні за поліпшення погодних умов пришвидшився збір пізніх зернових культур і, водночас, прискорюється експорт вирощеного збіжжя, загалом від початку поточного маркетингового року сільгоспвиробники продали за кордон на 16% зерна більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

"Україна не лише декларує свої експортні амбіції, а й впевнено їх виконує. Так, уже четвертий місяць нового маркетингового року ми маємо позитивну динаміку постачання вітчизняного зерна за кордон", - сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

За його словами, з початку поточного маркетингового року експорт зерна порівняно з минулим роком зріс на 16%. Загалом же за цей час на зовнішні ринки було відправлено 6,8 мільйона тонн збіжжя.

Міністр нагадав, що з поверненням хорошої погоди аграрії активізували збір пізніх зернових. Тому такий динамічний експорт сприяє швидкому вивільненню потужностей, необхідних для зберігання нового зерна.

За словами Міністра, у вересні аграрії продали за кордон 2,3 мільйона тонн зерна. Темпи поставок у жовтні також позитивні. Так, протягом першого тижня жовтня на експорт відправлено 770 тисяч тонн зерна.

"Пришвидшення експортних відвантажень вигідне для виробників зерна. Адже ціна на нього поступово зростає на світовому ринку. Як наслідок, збільшується ціна й в Україні. Відповідно, зростає зацікавленість аграріїв щодо реалізації збіжжя", - наголосив очільник відомства.

Раніше повідомлялось, що на думку деяких експертів в найближчі 5-7 років Україна може статиодним з головних виробників генномодифікованої продукції в Європі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2019, 10:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.