Попереднє застосування Угоди з ЄС включатиме 90% норм щодо ЗВТ

Тимчасове застосування (ТЗ) Угоди про асоціацію з ЄС стосуватиметься 90% норм щодо зони вільної торгівлі (ЗВТ) і 50% політичної складової угоди.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Вчора міністр закордонних справ Леонід Кожара заявив, що у тимчасове застосування (ТЗ) Угоди про асоціацію з ЄС увійдуть не тільки норми про зону вільної торгівлі (ЗВТ), а й статті про політичне співробітництво", - пише видання.

Про те, що Угода про асоціацію з ЄС почне діяти раніше, ніж завершення процедура її ратифікації, було відомо й раніше. Однак, глава МЗС вчора підтвердив, що обсяг ТЗ вже відомий.

Як зазначається, 486 стаття Угоди передбачає, що Брюссель має право визначити обсяг ТЗ в односторонньому порядку.

Євросоюз поки не оприлюднив перелік статей, включених у ТЗ, однак заяву з цього приводу зробив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс.

"У тимчасове застосування увійде близько 90% Угоди в частині створення ЗВТ і більше 50% політичної частини", - повідомив він.

Українська сторона розцінює цю заяву Лінкявічюса як офіційну позицію Євросоюзу (як відомо, Литва на сьогодні головує в ЄС).

Джерела "видання" уточнили, з частини Угоди про ЗВТ виключені буквально три статті, які стосуються торговельної політики у сфері інтелектуальної власності.

У той же час розділ "Політичний діалог та реформи", в якому Київ зобов'язується дотримуватися європейських цінностей і забезпечувати "стабільність і дієвість демократичних інститутів, верховенство права, поважати права людини та основні свободи", практично повністю буде включений в ТЗ.

До ратифікації Угоди, за даними видання, також запрацюють статті про створення вертикалі двосторонніх органів на чолі з Радою асоціації.

"У тексті Угоди не уточнюється, хто стане співголовами даної ради, але в Києві вважають, що з українського боку цей орган очолить прем'єр-міністр", - пише видання.

Остаточне рішення щодо положень і статей Угоди, які отримають попереднє застосування, буде прийнято на рівні Ради ЄС одночасно з рішенням про підписання самої Угоди.

Засідання Ради, як пише видання, заплановано на 21 жовтня.

Як відомо, саму Угоду Україна планує підписати з ЄС в Литві в кінці листопада цього року.

Уряд на своєму засіданні 18 вересня затвердив проект Угоди з ЄС.

Згідно з її положеннями, середня ставка мит в Україні знизиться для товарів з Євросоюзу вдвічі: з 4,95% до 2,42%, в той час як середня ставка мит Євросоюзу для українських товарів зменшиться з 7,6% до 0,5%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 листопада 2020, 7:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.