"Нафтогаз" опинився на грані дефолту через давній борг - ЗМІ

НАК "Нафтогаз України" не зміг розрахуватися з держателями його п'ятирічних єврооблігацій, яким до 10 жовтня повинен був виплатити купонний платіж (погашення в 2014 році) у зв’язку з блокуванням його закордонного рахунку через давній борг.

Про це пише Forbes з посиланням на три джерела на фондовому ринку.

Як зазначається, термін виплати за цими паперами настав 30 вересня, однак ще 10 днів було дано на допустиму відстрочку платежу (так званий grace period).

"Нафтогаз" відзвітував, що провів платіж ще 1 жовтня, однак, як зазначили джерела видання "до 19.00 8 жовтня на рахунки власників облігацій ці гроші так і не надійшли".

"Якщо проблема не буде вирішена протягом наступних двох діб, то платити за боргами "Нафтогазу" доведеться Мінфіну, але це може включити механізм погашення всієї позики НАКу на загальну суму в 1,7 мільярда доларів", - пише видання.

Як зазначає видання, проблема з платежем виникнула через давній борг "Нафтогазу".

За даними видання, рахунок в американському Bank of New York, який є платіжним агентом НАКу, і через який мали надійти кошти власникам єврооблігацій, було заблоковано американським судом через старі претензії до "Нафтогазу" з боку однієї компанії на суму 21,7 мільйона доларів.

Йдеться про борг 15-річної давності, про що свідчить постанова Високого Суду Справедливості Англії та Уельсу за лютий 2012 року.

Як зазначається, у грудні 1997 року попередник "Нафтогазу" - компанія "Укргазпром" уклала контракт з "Газпромом" на постачання газу. В рахунок оплати "Укргазпром" погодився погасити частину боргу російської "дочки" "Газпрому", зобов’язання якої

у 1998 році були переведені на американську компанію MIC (Merchant International Company Ltd ).

Цей борг перед компанією "Нафтогаз" не сплатив, хоча у 2006 році Вищий господарський суд України постановив стягнути з "Нафтогазу" на користь компанії MIC близько 25 мільйонів доларів.

MIC тоді звернувся до британського правосуддя з проханням забезпечити реалізацію рішення українського суду за рахунок закордонних активів НАК "Нафтогазу". Високий Суд Справедливості Англії та Уельсу задовольнив це прохання.

Таким чином, в підсумку лондонський суд постановив заморозити 21,7 мільйона доларів з 75,8 мільйона доларів купонного платежу, здійсненого "Нафтогазом" на днях, пише видання.

За повідомленням Reuters, "Нафтогаз" обіцяє перерахувати необхідну суму в рахунок погашення боргу перед компанією MIC, щоб розблокувати виплату купонного платежу власникам його євробондів.

"Але поки спроби вирішити проблему успіхом не увінчалися", - говорить один зі співрозмовників видання на фондовому ринку. За його інформацією, "у НАКу немає впевненості, що перерахування коштів MIC автоматично розблокує заморожений рахунок".

Видання додає, якщо вирішити проблему на цьому рівні не вдасться, то платити за боргами "Нафтогазу" буде Мінфін.

Ризик тут полягає в тому, що власники євробондів "Нафтогазу" матимуть право зібрати 25% голосів і протягом 30 днів зажадати до погашення весь випуск єврооблігацій, який, з урахуванням купонних платежів, становить 1,7 мільярда доларів.

Як відомо, "Нафтогаз" і без того перебуває в край складному фінансовому становищі.

Як повідомлялось, Кабмін доручив Мінфіну при перегляді держбюджету-2013 збільшити витрати на покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України" на 10,668 мільярда гривень.

Також повідомлялось, що борги "Нафтогазу" перед державним бюджетом у 2013 році становитимуть 14,1 мільярда гривень.

В той же час заборгованістю підприємств теплокомуненерго перед "Нафтогазом" становить 17,5 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 23:16

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.