Парламент може закріпити 10% доходу від сланцевого газу за місцевими бюджетами

Верховна Рада має намір на законодавчому рівні закріпити за місцевими бюджетами право на 10% доходу від видобутку корисних копалин.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Відповідний законопроект №3295-1 народного депутата Юрія Дерев'янка був внесений до парламенту 1 жовтня.

Ним передбачається, що не менше 10% доходу держави від реалізації товарів, отриманих за угодою про розподіл продукції (УРП), буде відраховуватися місцевим органам влади.

При цьому з перерахованих коштів 50% повинні бути віддані в розпорядження обласній раді, на території якої ведеться видобуток, 25% - районній раді, 25% - сільській раді.

Дерев'янко пропонує закріпити ці норми в Бюджетному кодексі. При цьому депутат пропонує поширити пропоновані норми і на угоди, які почали діяти до пропонованої ініціативи.

Як зазначає видання, на відміну від УРП з Shell, які без застережень затвердили Донецька і Харківська облради, Івано-Франківська та Львівська облради вели довгі дискусії щодо УРП з Chevron. В результаті ці ради добились, що 10% від частки держави в прибутку будуть отримувати місцеві ради.

"Однак, щоб це стало можливим, необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу", - пояснив виданню ініціатор законопроекту.

В іншому випадку, за словами Дерев'янка, ці кошти будуть спрямовані до держбюджету, і місцевим радам нічого не дістанеться.

Як зазначає видання, у Мінприроди офіційно не коментують цю ініціативу, але джерело видання у відомстві заявило, що документ цілком може бути затверджений.

Таким чином зобов'язання уряду перед Івано-Франківською та Львівською облрадами щодо 10% доходу від видобутку сланцевого газу на Олеській газовій площі буде закріплено законодавчо.

"Ми сподіваємося, що після ухвалення законопроекту ми зможемо оперативно підписати угоду з Chevron і вже наступного року приступити до розвідки та буріння на Олеському родовищі", - сказав співрозмовник видання.

Як відомо, у 2012 році пройшли три конкурси на укладення договорів УРП з розробки родовищ сланцевого газу.

Переможцем конкурсу на розробку Олеської ділянки стала американська компанія Chevron, Юзівської - англо-голландська Shell, Скіфської - консорціум на чолі з американською ExxonMobil.

Підписання угоди про розподіл продукції з Chevron планувалось ще восени минулого року. Однак, це питання заблокували облради Львівщини й Франківщини.

Як повідомлялося, Івано-Франківська облрада на сесії 20 серпня відмовилася голосувати за проект Угоди з Chevron. "Скептичні" щодо цієї угоди були також депутати Львівщини.

Однак, 20 вересня івано-франківські депутати таки проголосували за УРП з Chevron. Але для цього уряду довелося піти на ряд істотних поступок.

Крім 10% доходу це також комплексна державна експертиза проекту угоди, створення робочої групи з моніторингу реалізації угоди й включення представників облради до складу постійно діючої міжвідомчої комісії при Кабміні з питань УРП.

Пізніше за цим же сценарієм угоду підтримала Львівська облрада.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2020, 19:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.