Споживачі у Східній Європі платять за електроенергію більше, ніж у Західній

Споживачі Центрально-Східної Європи платять за електроенергію значно більше, ніж у Західній Європі, якщо брати до уваги купівельну спроможність.

Про це повідомляє видання "Українська енергетика" з посиланням на дослідження фінської консалтингової компанії VaasaETT.

Як повідомляється, угорський енергетичний регулятор MEKH доручив фінській консалтинговій компанії VaasaETT розширити свій Індекс енергетичних цін домогосподарств (HEPI) на 8 країн у Центральній та Східній Європі.

Таким чином тепер рейтинг охоплює тарифи на електроенергію та газ в 23 європейських столицях.

Аналіз тарифів станом на вересень з використанням стандарту купівельної спроможності за методологією Євростату показав, що середня регульована ціна на електроенергію у Центрально-Східній Європі на 18% вища за показник ЄС-15 (без країн ЦСЄ).

Щодо газу, як зазначає видання, різниця не є настільки великою - всього 4%.

"У реальному вираженні, середня ціна газу у восьми країнах ЦСЄ на 40% нижча за країни ЄС-15", - пише видання.

При цьому Чехія є єдиною країною регіону, де ціна на електроенергію є вищою за середню в Європі.

Найбільш високі ціни на електроенергію зафіксовані в Копенгагені (29,8 євроцентів за кВт), Берліні (29,71 євроцентів за кВт), Дубліні (22,61 євроцентів за кВт), Лісабоні (21,98 євроцентів за кВт) та Мадриді (21,60 євроцентів за кВт).

Однак, з урахуванням купівельної спроможності, найдорожчими столицями визначені Берлін, Прага, Лісабон, Бухарест, Будапешт, Братислава і Варшава.

Для рахунків за газ, у реальному вираженні найвищі ціни у Стокгольмі (20,13 євроцентів в еквіваленті за кВт), Копенгагені (10,93 євроцентів за кВт), Римі (9,06 євроцентів за кВт) та Лісабоні (8,78 євроцентів за кВт).

В той же час, з урахуванням купівельної спроможності, найдорожчими столицями є Стокгольм, Лісабон, Белград, Рим, Варшава та Прага.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 жовтня 2020, 3:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.