Фармацевтичні компанії виробляють неякісні ліки для ринків, що розвиваються

Дослідник міжнародної політики у галузі охорони здоров'я Американського інституту підприємництва Роджер Бейт у своїй статті стверджує, що фармацевтичні компанії в деяких країнах, можуть мати окремі лінії для виробництва ліків, які вони продають на ринки країн, де їхня низька якість залишається непоміченою.

Про це пише "Тиждень.ua".

Бейт, зокрема, зазначає, що деякі фармацевтичні виробники в таких країнах, як Індія, економлять і надсилають низькоякісну продукцію на великі, розвинені ринки. Проте, що ще гірше, коли вони надсилають їх на ринки країн, що розвиваються.

"У середині 2013 року найбільша фармацевтична компанія Індії, Ranbaxy, у суді США визнала себе винною у кількох кримінальних злочинах, пов'язаних з шахрайськими виробництвом та продажем підроблених ліків. Як результат країну було оштрафовано на 500 мільйонів доларів", - пише Бейт.

Цього року представники США та Ґани також проводили дослідження ліків, які продаються у Ґані. 73% ліків не були зареєстровані як такі, що виробляються в Ґані, і всі, що не були там зареєстровані, не пройшли базового тестування якості. Проте більшість ліків, що не пройшли тестування, були вироблені цілком легітимними компаніями, дев'ять з яких були індійськими. Це не були такі великі компанії як Ranbaxy, проте щонайменше три стверджували, що мають сертифікати ВООЗ.

Група дослідників на чолі з Бейтом вирішили продовжити своє дослідження на ринках країн, що розвиваються. Як результат, вони констатувати, що ліки, якы продавалися в Індії або на ринках інших багатших країн, що розвиваються, 5 із 54 зразків - 9 % не пройшли тестування контролю якості. Але коли ті ж ліки продавалися тими ж компаніями в Африці, вже 13 із 37 зразків - 35% не пройшли тестування.

Таким чином ці компанії, в тому числі й ті, що є сертифікованими ВООЗ, здатні виробляти хороші ліки, принаймні більшість часу. Тим не менш, ліки, які вони надсилають до Африки мають в чотири рази більше шансів не пройти основні тестування якості, піддаючи небезпеці життя пацієнтів по всьому континенті.

Як відомо, у 2013 році обсяг експорту українських ліків збільшився на 25%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 2:13

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.