Греція не виконає бюджетні зобов'язання в 2014 році - МВФ

Греція в наступному році не зможе виконати зобов'язання щодо збільшення первинного профіциту бюджету, взяті в рамках програми надання міжнародних кредитів: позитивне сальдо становитиме 1,1% ВВП проти цільових 1,5% ВВП, йдеться в новій доповіді Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Недотримання умов надання кредитів може ускладнити і без того напружені переговори Греції з "трійкою", пише The Wall Street Journal.

"Трійка" не збирається виділяти Афінам черговий транш кредитів, якщо вимоги не будуть дотримані, тому цільові показники бюджету вийшли на перший план у переговорах сторін.

Міністерство фінансів Греції у відповідь на нові прогнози МВФ негайно опублікувало заяву, в якій стверджується, що країна виконує прийняті бюджетні зобов'язання та має намір покривати можливі дефіцити за рахунок подальшого скорочення держвидатків і підвищення податкової дисципліни.

Разом з тим Мінфін не став давати нових обіцянок про посилення заходів економії.

" Грецький уряд не коментує доповіді таких міжнародних організацій, як МВФ. Він утримався від коментарів навіть тоді, коли ця організація визнала, що зробила невірні припущення і дала неправильні оцінки при складанні першої Програми економічної політики для нашої країни", - йдеться в документі.

Агентство Bloomberg звертає увагу на триваючу дефляцію в Греції, яка може підштовхнути країну до дефолту. Споживчі ціни в Греції впали минулого місяця на 1% в річному вираженні після зниження на 2,7 % в серпні. Економісти вважають, що дефлятор ВВП у 2013-2014 роках буде гірше прогнозів МВФ і уряду.

Затяжна дефляція призведе до підвищення процентних ставок за грецьким держборгом, при цьому обсяг грецької економіки при такому сценарії до 2016 року буде менше, ніж очікує МВФ, що перешкодить країні досягти погоджених показників по відношенню держборгу до ВВП.

Як відомо, Греція почала переговори про нові кредити з міжнародною "трійкою" - Європейським союзом, Європейським центральним банком і Міжнародним валютним фондом.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 червня 2020, 19:31

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.