Азаров поскаржився Єврокомісару на невизначеності в енергетичній сфері

Затримка в переговорах зі Словаччиною про реверсні поставки газу в Україну ускладнює українсько-російські газові переговори.

Про це сьогодні сказав прем'єр-міністр Микола Азаров в ході зустрічі у Києві з Єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером, "Інтерфакс-Україна".

"Нам складно зрозуміти, чому так важко йдуть переговори зі Словаччиною ... Невирішеність цього питання досі ставить перед нами питання про політику Європейського Союзу", - сказав Азаров.

Він додав: "Зрозуміло, що будь-яка затримка в цьому питанні ускладнює наші переговорні позиції з Росією. Виникає питання: це політика Словаччини, політика Росії чи політика ЄС?".

Азаров пояснив колезі з ЄС, що Україна пов'язана невигідними газовими контрактами з Росією і робить все, щоб скоротити закупівлі російського газу і наростити видобуток власного газу.

За словами прем'єра, у цьому питанні Київ сподівається на підтримку Євросоюзу.

"Ми високо цінуємо наше співробітництво, однак хотілося б, щоб це співробітництво давало конкретний результат", - наголосив Азаров.

В той же час, прем'єр зауважив, що він хотів би почути відповідь від Європи про майбутнє української газотранспортної системи.

"Три з половиною роки вирішується питання про модернізацію нашої ГТС. Я ставлю просте питання: вона не потрібна Росії і ЄС? Дайте відповідь на це запитання або ми будемо самі приймати рішення з експлуатації ГТС" , - сказав Азаров.

Він наголосив, що в зв'язку з будівництвом російських "Північного" й "Південного" потоків перспективи української ГТС залишаються невідомими.

"Ми повинні знати відповідь на це питання", - зазначив Азаров.

Він також поскаржився Оттінгеру на те, що Україна після підписання Європейської енергетичної хартії не отримала тієї підтримки від ЄС з проведення енергетичної політики, на яку розраховувала.

При цьому прем'єр висловив надію, що ситуація зміниться на краще.

Як відомо, нещодавно Азаров переконував словацького колегу, що реекспорт природного газу зі Словаччини в Україну є вигідним для обох країн. Україні договір зі Словаччиною вигідний, тому що дозволить значно збільшити поставки газу з Європи.

В той же час, як пояснив глава Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, Словаччина не відкриє реверсний потік газу, не отримавши дозволу від "Газпромому".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 3:10

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.