МВФ може дати Україні кредит і без умови підвищення тарифів - експерт

Якщо Україні вдасться продемонструвати Міжнародному валютному фонду бездефіцитний бюджет, то питання підвищення комунальних тарифів може відпасти.

Таку думку висловив керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій, повідомляє УНІАН.

За його словами, в гіршому випадку йтиметься про підвищення тарифів лише на 20-30%.

Паращій вважає, що компромісним варіантом у питанні підвищення гнучкості гривні на переговорах між Україною і МВФ могло б стати її ослаблення, принаймні, на 5%.

"Якщо Україна зможе отримати кредит МВФ, вже не буде сумнівів з приводу виплати зовнішніх боргів на найближчу перспективу. Це позитивно вплине на рейтинги країни, а значить і рейтинги українських емітентів, і теоретично може знизити вартість запозичень", - вважає експерт.

Як відомо, українська делегація вчора, 10 жовтня прибула до Вашингтона на щорічну зустріч МВФ, в рамках якої було заплановано обговорення можливого надання Україні чергового кредиту.

Переговори продовжаться в Україні, де з 17 по 29 жовтня буде перебувати місія МВФ.

Українська сторона наполягає, що з умов надання кредиту слід виключити підвищення тарифів на комунальні послуги, зокрема, на газ.

Про це неодноразово наголошував президент.

Як відомо, Україна веде переговори з МВФ про надання нового кредиту за програмою stand-by на суму15 мільярдів доларів.

Як повідомлялось, українські експерти нещодавно заявили, що Україні необхідно отримати чергову допомогу від МВФ, щоб уникнути можливого дефолту.Коментарі

Додати коментар


Арсен

Ні, влада не піде на такий крок. Хоча б через те, що їй не вигідно підвищувати ціни на газ для населення не тільки через те, що це непопулярні реформи, а й тому що в них немає такої необхідності.

Инна

Если без повышения цен на газ, то можно и взять такой кредит. Украина же своевременно выплачивает его, без задержек. Думаю, МВФ должен это оценить.

ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 19:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.