Чиновники оцінили ремонт станції в Бортничах в 12 мільярдів

Учора в Києві обговорили проект реконструкції Бортницької станції аерації (БСА), вартість якого в КМДА оцінили в 11-12 мільярдів гривень.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Як зазначили під час зустрічі столичні фахівці, без реконструкції станція, яка проводить очищення стічних вод всього Києва й 17 навколишніх міст, може спричинити техногенну катастрофу.

"Керівники ПАТ "АК "Київводоканал" були гранично відверті. Вони заявили, що станція працює в критичному режимі, і її вистачить всього на півтора-два роки", - пише видання.

Заступник гендиректора "Київводоканалу" з технічних питань Андрій Білик назвав найбільшою потенційною небезпекою прорив чи повне руйнування дамб трьох мулових полів БСА, які займають площу 272 гектарів і містять 10 мільйонів кубометрів відходів.

При такому розвитку подій площа розливу може становити 5 тисяч гектарів, захопивши частину Дарницького масиву, а також озеро Вирлицю й Дніпро.

Білик вважає, що в разі, якщо неочищені стоки потраплять в Дніпро, то зоною техногенної катастрофи будуть оголошені дві третини України.

На брифінгу після слухань перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко заявив, що за умови отримання необхідного фінансування - близько 11-12 мільярдів гривень - реконструкція БСА може тривати на п'ять-шість років.

Видання додає, що зараз ведуться переговори з урядом Японії про виділення кредиту на суму понад 500 мільйонів євро для реконструкції БСА.

Раніше повідомлялось про екологічну небезпеку, яку несе головне столичне сміттєзвалище. Уряд виділив 47 мільйонів гривень на поліпшення безпеки та запобігання надзвичайним ситуаціям на ньому.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 вересня 2020, 23:01

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.