Через брак палива в Києві можливі проблеми з енергопостачанням - "Київенерго"

Через брак коштів склалася напружена ситуація із запасами палива для "Київенерго", а тому можливі порушення енергопостачання Києва в опалювальний сезон.

Про це в інтерв'ю Центру досліджень енергетики сказав голова наглядової ради "Київенерго" Іван Плачков.

За його словами існують два ключові чинники для стурбованості. По-перше, це зниження лімітів постачання газу урядом для теплопостачання на 25% з можливим переходом на часткове використання мазуту як палива.

Друге - це різке скорочення запасів мазуту в сховищах ПАТ "Київенерго".

"Сьогодні у нас одна з найбільш напружених ситуацій щодо входження в опалювальний сезон", - відзначив Плачков.

За його словами, "у зв'язку з державною позицією з 25% скорочення використання дорогого російського газу, треба спалювати мазут, якого у нас в запасі трохи більше 50 тисяч тонн, а цього вистачає тільки на 5-8 днів".

Плачков пояснив, що основним паливом, яке використовується в Києві в опалювальний сезон, є газ у розмірі 2,5-3 мільярда кубометрів щорічно.

В якості резервного палива використовується мазут - на випадок непередбачених обставин, аварійних ситуацій, обмеження поставок газу тощо.

Для цього в "Київенерго" були побудовані сховища мазуту на київських ТЕЦ-5 в обсязі 110 тисяч тонн і ТЕЦ-6 в обсязі 180 тисяч тонн.

Плачков відзначив, що протягом 50 років (до 2009) запаси мазуту держрезерву на Київських ТЕЦ на початок опалювального сезону традиційно становили не менше 150 тисяч тонн.

Це дозволяло у разі непередбачених обставин забезпечувати теплопостачання Києва протягом 25-30 днів.

"Наразі, на мій погляд, для забезпечення надійності теплопостачання споживачів столиці України, необхідне втручання уряду України з постановкою завдання держрезерву в обов'язковому порядку закласти запаси мазуту на рівні не менше 100 тисяч тонн на київські ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6", - зазначив Плачков.

Як відзначається, "Київенерго" не може самостійно забезпечити необхідні запаси мазуту, оскільки відчуває фінансові проблеми. Борг споживачів перед "Київенерго" становить зараз 2,9 мільярда гривень.

Причому, 1,9 мільярда гривень - це борг бюджетних організацій всіх рівнів, у тому числі 1,5 мільярда гривень - це некомпенсована урядом різниця в тарифах.

Як відомо, "Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані в столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.

Основним власником компанії є ДТЕК Рината Ахметова (володіє 72,33% акцій "Київенерго").Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 09 липня 2020, 17:04

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.