Лукашенко: Підписання Україною угоди з ЄС не повинно закривати можливість співпраці з МС

Про це президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив сьогодні що, підписання Україною угоди з Євросоюзом не повинно закривати можливість співпраці з країнами Митного союзу.

Про це пише "Дзеркало тижня".

Президент Білорусі нагадав, що нещодавно відбулася його зустріч з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, де в тому числі обговорювалася ця проблема.

"Я повторив те, що сказав при всіх президентах: при Путіні, Януковичі", - сказав Олександр Лукашенко.

Він, зокрема, зауважив, що переговори про створення зони вільної торгівлі з європейськими партнерами веде не тільки Україна, Росія і Казахстан.

"Так у чому ми дорікаємо Україні, що вона щось там веде? Я кажу: і Казахстан, і Росія, ви теж ведете ці переговори. Ми (Білорусь) не ведемо, тому що вони взагалі з нами розмовляти не хочуть. - Зрозуміло, Лукашенко їм страшний ворог. Вони ніколи, напевно, зі мною розмовляти не будуть. Підприємства я їм не віддам, людей я їм не дозволю ображати, кордон вони перетинати, як хочуть, не будуть" - зазначив білоруський лідер.

За словами Лукашенка, страху в тому, що Росія, Казахстан, і Україна ведуть переговори немає, а небезпека в тому, що вони в цих документах закриють собі шлях до Митного союзу, ЄЕП і Євразійського економічного союзу.

Олександр Лукашенко зазначив, що якщо рівень мит в угоді між Україною і ЄС буде нижчим, то при наявності відкритих кордонів це може завдати шкоди партнерам з ЄЕП.

"Тому ви (Україна) можете вести переговори, укладати договори з ким завгодно, але якщо ви хочете до нас, то вам доведеться дотримуватися наших домовленостей. В іншому випадку ми не зможемо з вами мати стосунки, особливо торговельно-економічні. Це я сказав Азарову, повторивши те, що мною було сказано на закритому засіданні, - сказав президент Білорусі. - І мене Путін тоді підтримав. І я з ним розмовляв позавчора, ми теж торкнулися цього питання. Він каже: Олександре Григоровичу, абсолютно правильно, нехай вони ведуть переговори, вони - суверенна, незалежна держава, але щоб вони не закрили шлях руху потім до нас, щоб, уклавши конкретні договори з торгівлі, економіки, нам шкоди не завдали" – сказав Лукашенко.

Олександр Лукашенко підкреслив дружнє ставлення до України і народу цієї країни.

"Адже люди ні в чому не винні. І навіть якщо Україна завтра вступить до альянсу, ми змушені будемо вибудовувати з ними відносини. Куди ми подінемося - люди наші там", - заявив голова держави.

Як відомо, президент РФ Володимр Путін, сказав, що українську незалежність треба поважати,і тільки при повазі взаємних інтересів і ось таких підходів можна вирішувати загальні питання, що становлять спільний інтерес.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 вересня 2020, 22:34

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.