Очікуємо активізації співпраці з ЄБРР і ЄІБ після Угоди з ЄС - Мінінфраструктури

Міністр інфраструктури Володимир Козак очікує після підписання Угоди про асоціацію з ЄС активізації співпраці з ЄБРР і ЄІБ в реалізації спільних транспортних проектів, зокрема, у сфері реконструкції автомобільних доріг та електрифікації залізниць.

Про це міністр заявив в рамках зустрічі міністрів транспорту "Східного партнерства", що відбулась нещодавно в Люксембурзі, повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Питання співпраці міністр обговорив із віце-президентами Європейського інвестиційного банку Вільгельмом Мольтерером та Ласло Бараньяй, й керівним директором Європейського банку реконструкції та розвитку Томасом Майєром.

"Ми очікуємо активізації роботи над сумісними проектами після підписання Угоди про асоціацію з ЄС та створення зони вільної торгівлі", - наголосив Козак.

Разом з тим, після підписання Угоди міністр очікує появи нових партнерів у проектах з розвитку транспортного напрямку Балтійське море - Чорне море.

"Зокрема, ми сподіваємося нарощувати обсяги вантажних операцій у портах Чорноморського регіону, розвивати перевезення поїздом "Вікінг"", - зазначив Козак.

За його словами, з метою пошуку нових вантажовідправників, Україна готова поділитися з іншими країнами досвідом та технічними рішеннями щодо використання різних мереж залізничних колій - європейської (1435 мм) та країн СНД і Балтики (1520 мм).

Міністр інфраструктури обговорив, зокрема, із литовським колегою питання диверсифікації маршруту поїзда "Вікінг".

Йшлося про зацікавленість та готовність азербайджанської сторони приєднатися до Угоди про розвиток перевезень вантажів у напрямку Балтійське море - Чорне море, яка була укладена 12 травня 2008 року.

Як відомо, поїзд комбінованого транспорту "Вікінг" курсує між портами Балтійського та Чорного морів. Наразі партнерами проекту є "Укрзалізниця", "Білоруська залізниця", АТ "Литовські залізниці", "БДЖ - Вантажні перевезення" (Болгарія) та ДП "Залізниця Молдови".

Як повідомлялось, нещодавно до участі у проекті приєдналась також Туреччина.

Крім того, відомо, що на сьогодні коштом ЄІБ та ЄБРР у транспортній галузі України ведуться роботи з реконструкції та капітального ремонту ділянок автомобільних шляхів М-06 Київ - Чоп (на ділянці Київ - Житомир) й М-07 Київ - Ковель - Ягодин.

Також ЄБРР бере участь в оновленні вантажного парку "Укрзалізниці", а ЄІБ планує надати кредит на співфінансування робіт з будівництва Бескидського тунелю.

Очікується також залучення ЄІБ та ЄБРР до проекту електрифікації залізничних колій на напрямках Волноваха-Комиш-Зоря-Запоріжжя та Долинська-Миколаїв-Колосівка.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 листопада 2020, 13:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.