Банк Іванющенка повертає депозити за півціни - ЗМІ

Вкладники проблемного Західінкомбанку, який майже п'ять років не повертає депозити в повному обсязі, отримали пропозицію, як повернути вклад.

Про це пише "Економічна правда".

"Банк обіцяє на 100% розрахуватися за вкладом, якщо його власник сплатить комісію в розмірі 50% депозиту", - йдеться у статті.

Так, підкреслюється у матеріалі, клієнт повинен добровільно підписатися під відмовою отримати половину своїх заощаджень.

"Така практика була і раніше. Завдяки бездіяльності НБУ вона процвітає Однак ми ще не стикалися з настільки цинічним пропозицією - 50-відсотковою комісією за повернення вкладу", - пояснює адвокат Ростислав Кравець.

На думку Кравця, сам факт подібних пропозицій з боку банку говорить про абсолютну бездіяльність держави в частині захисту прав вкладників.

Це також грубе порушення з боку НБУ закону "Про банки і банківську діяльність", який наказує передавати неплатоспроможні фінансові установи в управління ФГВФО, додає юрист.

"Згідно з законом голова НБУ Ігор Соркін і його попередник на цій посаді Сергій Арбузов давно мали ввести в проблемний банк тимчасову адміністрацію і почати його ліквідацію. Однак, маючи надійне прикриття в Нацбанку, управлінці Західінкомбанку не соромляться йти на відвертий шантаж вкладників", - пише видання.

З лютого 2009 року по лютий 2010 року в фінустанові вже працювала тимчасова адміністрація, нагадується у статті.

Банк повинні були ліквідувати, а вкладники повинні були отримати відшкодування з ФГВФО. Однак цього не сталося.

За розповідями джерел видання, тимчасові адміністратори виявили цікаву схему у банку.

"Нібито перед їхнім приходом в Західінкомбанк колишнє керівництво частину депозитів юросіб -будівельників переоформило в депозити підставних фізосіб, щоб у ході ліквідації отримати через них відшкодування з фонду. За оцінками джерел, йшлося приблизно про 100 мільйонів гривень, також було виявлено видачу неповоротних кредитів на підставних осіб - охоронців банку та інші "фокуси", - йдеться у статті.

У квітні 2009 року проти одного з основних акціонерів банку депутата Луцької міськради Василя Гаврилишина було порушено кримінальну справу за статтею "шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах".

Як відомо, Західінкомбанк був створений в 1993 році. Центральне відділення знаходиться у місті Луцьк.

Західінкомбанк належить синові впливового депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка - Арсену Іванющенко.

Як повідомлялося, інша фінустанова, наближена до депутата - банк "Даніель" - знаходиться в передбанкрутному стані.Коментарі

Додати коментар


999

УВАГА !!! "ЗАХІДІНКОМБАНК" вкрав Ваші депозити? Луцька прокуратура ( 43025 м.Луцьк, вул. Винниченка, 13, тел. (0332) 72-31-01 ) приймає заяви вкладників цього збанкрутілого "банку" щодо повернення депозитів.Не гайте часу. Львівська, Київська та Херсонська філії вже закриті. "Гарант" покриває цей збанкрутілий "банк".Українцям такий "Президент" не потрібен.

таня

Янукович,педик камерный, суши сухари, ТВАРЮКА.

999

Вкладники ОБЩАКА ПР "Західінкомбанк" перекривайпе траси. А Янукович, СУЧАРА ЗЕКІВСЬКА, подохне на зоні.

555

Янукович, ЗЕЧАРА, здохнет со всей семьей в тюряге. Собаке - собачья смерть.

Лоу

На ЭП еще и не такое напишут, ресурс превратился в сливную яму. Никаких доказательств этой утки нет, никаких юридических механизмов взятия такой комиссии нет - очередной дилетант писал, даже не поняв, где именно натупил. Не говоря уже о том, что ФГВ и без всяких новшеств перекрывает вклады до 200 тысяч, так что людям вообще пофигу должно быть.

ГОЛОВНЕ на 25 вересня 2020, 1:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.