Тарифи на газ можуть підвищитись в наступному році - Мінрегіонбуд

Тарифи на газ під час опалювального сезону 2013-14 збільшуватись не будуть, однак вже після зими до цього питання можуть повернутись.

Про це повідомив директор департаменту житлової політики Мінрегіонбуду Сергій Мартинчук в ефірі Київської державної регіональної телерадіокомпанії, повідомляє "Укрінформ".

"Газу вистачить до кінця опалювального сезону. Зараз ставити питання щодо підняття ціни на газ не є доцільним. До цього питання варто підходити після опалювального сезону", - наголосив він.

Разом з тим співрозмовник чиновника - заступник генерального директора центру досліджень енергетики Вадиа Гламаздін зазначив, що збільшення тарифів - це невідворотний процес, "і чим швидше він почнеться, тим плавнішим і поступовішим він буде".

"Якщо це почати робити, наприклад, навесні чи влітку наступного року, то тоді можна зробити цей процес менш болісним, особливо для вразливих верств населення", - зауважив експерт.

На його думку, при встановленні тарифів, що покривають собівартість, варто робити адресну допомогу малозабезпеченим верствам населення.

Разом з тим, як зазначає видання, віце-прем'єр Олександр Вілкул сьогодні також заявив, що цього року підвищення тарифів на газ для населення не буде, проте слід зменшувати обсяги його споживання.

"Цього року підвищення тарифів не буде, але для того, щоб не відбулося цього у наступні роки, нам треба зменшувати використання газу", - сказав Вілкул.

За його словами, цього року планується зниження споживання газу підприємствами теплокомуненерго на 5%, а за останні два роки споживання газу скорочено на 10%.

Як повідомлялось, Світовий банк рекомендує Україні збільшити середні тарифи на природний газ для населення до рівня тарифів для підприємств ТКЕ, тобто з 895 до 1309 гривень за тисячу кубометрів.

Як відомо, підвищення тарифів є однією з умов для отримання Україною кредиту від МВФ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 22:58

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.