Нардепи рекомендують уряду не створювати титанове СП з Фірташем

Спецкомісія Верховної Ради з питань приватизації рекомендує уряду скасувати результати конкурсу з приватизації Запорізького титаномагнієвого комбінату (ЗТМК), переможцем якого стала Group DF Дмитра Фіташа.

Про це пише "Комерсант-Україна"

"Народні депутати вважають, що умови тендеру обмежили коло потенційних претендентів", - пише видання.

Спецкомісія також заявила, що пропонований формат спільного з державою підприємства "не гарантує того, що інвестиції будуть спрямовані на модернізацію і розширення виробництва".

На думку членів комісії, Group DF як інвестора ЗТМК необхідно зобов'язати інвестувати кошти саме у випуск кінцевої продукції - титанового прокату.

Натомість, за даними комісії, Group DF, згідно з власним бізнес-планом, планує розвивати на ЗТМК виробництво напівфабрикату - титанової губки.

Таким чином, комісія рекомендувала уряду провести конкурентний аукціон з приватизації ЗТМК, який би гарантував модернізацію та розширення потужностей комбінату.

Як відомо, в кінці 2012 року Фонд держмайна вибрав недержавним учасником державного підприємства "Запорізький титаномагнієвий комбінат" компанію Tolexis Trading Limited (входить до Group DF Фірташа).

"Договір про створення ТОВ "Запорізький титаномагнієвий комбінат" на базі ЗТМК і за участю Tolexis Trading був підписаний 22 лютого цього року, проте вже втратив чинність", - пише видання.

Крім того, зазначається, на частку підприємства претендувала російська корпорація "ВСМПО-Авісма", якою спільно володіють "Ростєх" і "Газпромбанк".

Видання пише, що потужності ЗТМК дозволяють виробляти 20 тисяч тонн губчастого титану на рік.

За оцінками учасників ринку, щорічна виручка ЗТМК може перевищувати 100 мільйонів доларів, а вартість самої компанії - близько 500 мільйонів доларів.

Як повідомлялось, податківці виявили, що одне з підприємств Фірташа продавало свою продукцію за кордон за заниженими цінами, внаслідок чого держава недоотримала 323,2 мільйона гривень податків.

Більше про хімбізнес Фірташа читайте в огляді "Реальної економіки".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 квітня 2021, 4:42

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.