Члени Нацради не знали хто є власником компаній, яким вони віддали цифрові ліцензії

Реальна економіка

Члени Національної ради з телебачення та радіомовлення не знали, що власником п’ятьох телекомпаній, які отримали ліцензію на цифрове мовлення був близький родич першого заступника голови Нацради Оксани Головатенко.

Про це члени Нацради повідомили в середу, 16 жовтня, під час брифінгу Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

"Мені потрібно детальніше ознайомитись з фактажем статті перед тим як надавати коментар. Це приватна історія. Під час "цифрового» конкурсу були конкурсні умови, які були виконані компаніями", - зазначила заступник голови Нацради Лариса Мудрак

"Нацраду цікавить те, що передбачено законодавством - законом України про телебачення та радіомовлення і закону щодо власників компаній. На момент подання документів в Національну раду були вказані власники. В іншому випадку ми не приймаємо такі документи. Я розумію ваше питання. Але питання власності зараз розглядається Нацрадою щодо кінцевих власників. Якщо такі функції будуть покладені на Національну раду, ми це будемо з`ясовувати. Зараз, відповідно до закону, нам поступають документи від телекомпаній з юридичними власниками чи фізичними особами", - відмітив голова Нацради Володимир Манжосов.

Натомість, Оксана Головатенко на засіданні Нацради, яке відбулось в середу була відсутня. В секретаріаті чиновниці журналіста "Реальної економіки" запевнили, що їм невідомі причини відсутності Головатенко.

За своїми посадовими обов’язками Головатенко, як державний чиновник, змушена відвідувати засідання. Відсутність без поважної причини вважається прогулом.

Як показало розслідування "Реальної економіки", Оксана Головатенко користуючись своїм службовим становищем пролобіювала інтереси сімейного бізнесу свого чоловіка - колишнього власника корпорації ESG Юрія Каплуненка.

З розслідування "Реальної економіки" випливає, що власником п’яти компаній – "Аріадна ТВ", "Новий формат ТВ", "Лідер ТВ", "ТВ Вибір" та "Партнер ТВ", які за колегіальним рішенням Нацради в серпні 2011 року вибороли право вести мовлення в цифровій якості, до літа цього року був чоловік Оксани Головатенко, Юрій Каплуненко.

Прямий зв'язок телеканалів з Каплуненком простежується на рівні осіб, на ім`я яких були зареєстрована п’ятірка телекомпаній. Як встановили журналісти "Реальної економіки" вони також були зареєстровані в держреєстрі як власники інших компаній Каплуненка, які в 2011-12 роках вигравали багатомільйонні тендери на рекламу України до Євро 2012.

Більше того, компаніями-суперниками на тендері виступали компанії, власники яких також ведуть до Юрія Каплуненка. Більше того, частина компаній, які вигравали багатомільйонні тендери, мають однакові номера телефонів, які співпадають з телефонами ESG.

Про існування щонайменше двох осіб, на яких були зареєстровані компанії Каплуненка, виданню підтвердили також і в офісі ESG.

Телекомпанії "Аріадна ТВ", "Новий формат ТВ", "Лідер ТВ", "ТВ Вибір" та "Партнер ТВ" пов’язані між собою однаковими концепціями, статутами та керівниками, які були засновниками в одних компаніях та директорами в інших.

Компанії досі порушують умови ліцензії, оскільки в їхньому ефірі виходив тестовий продукт. Однак Нацрада жодних порушень за два роки діяльності компаній так і не виявила. Більше того, як свідчать виписки з Пенсійного фонду та інших держустанов, кожен з п’яти телеканалів торік сплачував грошові внески лише за одну особу.

Влітку цього року у п’яти регіональних телекомпаній змінились власники. Згідно з держреєстром, ними стали продюсери інформаційного телеканалу "112-Україна", який ЗМІ пов'язують із Сергієм Арбузовим. Зараз телеканал готується розпочати мовлення на цих частотах.

Нагадаємо, Юрій Каплуненко в червні цього року продав свою компанію ESG (куди входить кабельний телеканал UBR та продакшн ESG, який виготовляє корпоративні новини для загальнонаціональних телеканалів) холдингу "Мультимедіа інвест груп" Ігоря Гужви. Розслідування щодо участі останнього в "цифровому телебачення" читайте на "Реальній економіці" найближчим часом.

Свою кар'єру 34-річна Оксана Головатенко починала помічником члена Нацради, який згодом став головою правління телеканалу "Інтер". З його подачі, Головатенко відповідала за продаж непрямої реклами – спонсорство - на усіх каналах медіа-групи "Інтер".

А з колишнім власником каналу Валерієм Хорошковським Головатенко знайома ще з 2003 року. Саме тоді вона очолювала відділ зв’язків з громадськістю Мінекономіки, яким керував Хорошковський.

Через ці факти, діяльність Головатенко в Нацраді, пов'язують з інтересами Валерія Хорошковського, екс-віце-прем'єра. В Нацраді Оксана Головатенко працює з грудня 2009 року. Чиновниця курує планові та позапланові перевірки.

Зазначимо, в червні 2015-го, українське телебачення має повністю перейти від аналогового типу мовлення на цифрове.

При покупці спеціального пристрою – цифрового ТБ-тюнера це дасть можливість глядачам дивитись 28 загальнонаціональних та 4 регіональних телеканали у відмінній цифровій якості зображення. Компанії, які потрапили в «цифру» в серпні 2011 року обрали члени Нацради на спеціальному конкурсі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 22:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.