НБУ зобов'язав банки продавати 50% надходжень у формі інвестицій в Україну

Національний банк зобов'язав банки продавати 50% надходжень на рахунки резидентів та нерезидентів у формі іноземних інвестицій в Україну.

Про це йдеться в листі НБУ, повідомляє УНІАН.

"Згідно з листом, вимоги Нацбанку щодо обов'язкового продажу поширюються на надходження коштів на рахунки резидентів та іноземних інвесторів у формі іноземних інвестицій в Україну", - йдеться в повідомленні.

Також обов'язковому продажу підлягають надходження на рахунки резидентів за межами України, відкриті на підставі індивідуальних ліцензій Нацбанку, і повернення власних коштів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

"У той же час, кошти, що надійшли на рахунки резидентів-посередників за договорами комісії, доручення, консигнації або агентськими угодами, підлягають обов'язковому продажу у разі, якщо право власності на ці кошти належить цим посередникам", - зазначається в повідомленні.

В іншому випадку, обов'язковий продаж здійснюється після перерахування на рахунки власника коштів.

Також НБУ зазначив, що обов'язковий продаж поширюється на надходження на адресу постійного представництва з місцезнаходженням на території України, яке здійснює підприємницьку діяльність.

Але надходження на рахунки морських агентів не підлягають обов'язковому продажу.

"Щодо надходжень на рахунки дипломатичних представництв і консульських установ вимоги із продажу не застосовуються", - зазначається в повідомленні.

Обов'язковий продаж поширюється також на надходження за власними операціями банку за зовнішньоекономічними договорами, крім платежів на міжнародних ринках за міжбанківськими кредитами та депозитами, торгівлі валютою та банківськими металами.

"У той же час, якщо банк отримує комісійну винагороду у валюті за кордону в рамках договорів з міжнародними платіжними системами, такі надходження підлягають обов'язковому продажу на загальних підставах", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, раніше НБУ зобов'язав експортерів продавати 50% своєї валютної виручки.

Як повідомлялось, у вересні виріс попит на валюту з боку населення - українці купили у банків на 679 мільйонів доларів більше, ніж продали їм.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 червня 2020, 17:13

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.