Харківський тракторний завод зупиняє роботу через проблеми на митниці

Харківський тракторний завод зупиняє від сьогодні роботу у зв'язку призупиненням із 9 жовтня оформлення на Харківській митниці декларацій російських підприємств, які є основними постачальниками заводу.

Про це сказав заступник генерального директора заводу Юрій Малахов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На митному терміналі Харківської митниці з 9 жовтня було призупинено оформлення митних декларацій основних постачальників ВАТ "ХТЗ" - семи ключових підприємств РФ, що постачають комплектуючі та матеріали для виробництва тракторів", - сказав Малахов.

Зокрема, це стосується ярославського виробника тракторних двигунів ТОВ "Автодизель".

За словами Малахова, на цей момент якихось роз'яснень із боку державних органів, зокрема, Міндоходів, немає, "як і об'єктивних причин затримки оформлення документів".

"У зв'язку з подіями, що сталися, ХТЗ, на якому зайнято понад 3 тисячі осіб, вимушений зупинити роботу з 18 жовтня і відправити працівників у неоплачувану відпустку", - сказав він.

При цьому Малахов нагадав, що ХТЗ є одним із найбільших експортерів в Україні, одним із найбільших платників податків у Харківській області.

За його словами, за січень-вересень 2013 року завод сплатив до держбюджету понад 62 мільйони гривень податків і зборів.

Виручка від реалізації тракторів, які завод продає в Україні, Росії, Європі, країнах Балтії, Середній і Південно-Східній Азії, країнах Африки та Латинської Америки, за зазначений період перевищила 395 мільйонів гривень.

"На сьогодні керівництво не може пояснити працівникам причин зупинення роботи та сподівається на підтримку і допомогу органів державної влади у рамках пошуку шляхів вирішення ситуації, що склалася", - додав заступник директора.

За даними ХТЗ, в його виробничому ланцюжку залучено близько 300 підприємств-постачальників, таким чином загальна чисельність зайнятих у створенні українського трактора становить близько 100 тисяч осіб.

ХТЗ випускає колісні та гусеничні трактори, а також дорожньо-будівельну техніку на базі тракторів.

Стратегічним партнером ХТЗ з лютого 2007 року є російська група "ГАЗ", підконтрольна Олегу Дерипасці.

За підсумками 2012 року ХТЗ виробив 1653 тракторів, виручка від реалізації перевищила 635 мільйонів гривень, сплачені податки становили більше 79 мільйонів гривень.

Раніше повідомлялось, що Харківський танковий завод заборгував працівникам 22 мільйони гривень зарплат.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 27 листопада 2020, 4:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.