Ще дві іноземні компанії видобуватимуть газ і нафту в Україні

Італійська нафтова компанія Eni та французька Electricite de France разом з "Чорноморнафтогазом" й компанією "Води України" займуться видобутком нафти і газу на чорноморському шельфі.

Про це йдеться у відповідному проекті розпорядження Кабміну, ухваленому на засіданні вчора, 17 жовтня, повідомляє урядова прес-служба.

Проект розпорядження передбачає укладення угоди з вказаними компаніями на розробку вуглеводнів в межах ділянок Суботіна, Абіха, Маячна і Кавказька.

"Укладення зазначеної угоди сприятиме залученню інвестицій в сферу надрокористування, нарощуванню обсягів власного видобутку вуглеводневої сировини, підвищенню енергетичної безпеки України", - зазначив з цього приводу міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков.

Планується, що 55% видобутої продукції буде надходити інвесторам, а 45% - державі.

За даними Мінекології, іноземні інвестори - Eni та EDF беруть на себе зобов'язання "здійснювати 100% фінансування робіт на етапі розвідки до здійснення комерційного відкриття на кожній із чотирьох ліцензійних ділянок".

В свою чергу, українські державні компанії повернуть іноземним інвесторам частину інвестицій (45%) за рахунок майбутньої реалізації частини належних українським компаніям вуглеводнів.

Однак, згідно з умовами, "в разі відсутності комерційного відкриття та завершення проекту до етапу промислового видобутку, здійсненні іноземними компаніями інвестиції не повертаються".

За словами прем'єра Миколи Азарова, в рамках зазначеного інвестиційного проекту обсягом до 4 мільярди доларів до кінця поточного десятиліття очікується збільшення щорічного видобутку нафти і газу в Україні на 2-3 мільйони тонн.

За оцінками "Чорноморнафтогазу", запаси тільки на Суботінській ділянці оцінюються в 1,554 мільйона тонн нафти і 1,362 мільярда кубометрів газу.

Як відомо, власником 15-річної (до серпня 2019 ) ліцензії на геологічне вивчення з подальшим видобутком вуглеводнів на ділянці Суботіна є "Чорноморнафтогаз" .

Власником 20-річної (до грудня 2032 ) ліцензії на геологічне вивчення з подальшим видобутком вуглеводнів на газовій площі Абіха є "Води України".

Як відомо, в 2012 році компанії Chevron і Shell виграли тендери на видобуток вугловеднів на Олеській та Юзівській ділянках відповідно.

Крім того, Exxon Mobil в спілці з іншими енергокомпаніями видобуватиме газ на шельфі Чорного моря.

Нещодавно повідомлялось, що Shell знайшов газ на Харківщині.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 грудня 2020, 20:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.