Видавці книг українською отримають пільги

Видавці та розповсюджувачі книг українською мовою можуть отримати право на оренду державного і комунального майна без конкурсу.

Відповідний проект закону Кабмін схвалив на своєму засіданні у четвер, 17 жовтня, повідомляє "Укрінформ".

"У разі ухвалення законопроекту Верховною Радою, вітчизняні видавці і вітчизняні розповсюджувачі, які забезпечують підготовку, випуск і поширення продукції державною мовою, отримають переважне право без участі у конкурсі орендувати державне і комунальне майно", - йдеться у повідомленні.

Зміни стосуються тих підприємств книгорозповсюдження, які поширюють не менш як 1 тисячу екземплярів книжкової продукції на рік державною мовою.

На думку урядових експертів, такі зміни повинні збільшити кількість підприємств книгорозповсюдження, які зможуть претендувати на отримання права на оренду державного і комунального майна без конкурсу.

Як відомо, у діючій редакції закону про оренду державного і комунального майна для отримання пільг від розповсюджувачів вимагалося реалізовувати не менш як 50% книжкової продукції державною мовою.

Станом на 30 вересня цього року порівняно з минулим роком наклади книг українських видавництв збільшилися на 38,3% - за дев'ять місяців було видано 46,3 мільйона екземплярів, з них 23,6 мільйона - українською мовою, а 20,1 мільйона - російською.

В 2012 році кількість накладів україномовних видань збільшилася на 30,9% - до 25,95 мільйона екземплярів.

Загалом, за минулий рік було видано книг і брошур накладом 50,96 мільйона екземплярів.

Раніше повідомлялось, що народні депутати пропонують обкласти 5% митним збором книги, журнали, брошури, ввезені з-за кордону.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 17:59

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.