Понад 100 тисяч багатоквартирних будинків в Україні потребують утеплення

За даними Мінрегіонбуду, понад 100 тисяч багатоквартирних будинків в Україні (80% їх загальної кількості) потребують негайної термомодернізації, яка є одним із засобів забезпечення енергозбереження.

Про це йдеться в Інформаційно-аналітичному бюлетені КМУ.

Як зазначається, на реалізацію заходів із енергозбереження в багатоквартирних будинках необхідно витратити понад 200 мільярдів гривень.

"Але ці кошти можуть повністю окупитися протягом 4-5 років", - наголошують урядові експерти.

В уряді вважають, що тільки за рахунок коштів держбюджету та бюджетів місцевих рад провести термомодернізацію житла неможливо.

"Вона може бути вирішена тоді, коли вдасться залучити приватні кошти, насамперед, самих мешканців цих багатоквартирних будинків", - йдеться в повідомленні.

В уряді розглядають можливість надавати податкові пільги тим власникам житла, які беруть участь у фінансуванні чи співфінансуванні заходів із енергозбереження житлових будинків.

Також розглядається можливість надання дешевого довгострокового кредитування (не вище 3% річних терміном до 10 років) для забезпечення енергозбереження житла українців.

Як відомо, уряд затвердив на своєму засіданні вчора, 17 жовтня, Програму модернізації систем теплопостачання України на 2014-16 роки. Мета програми - підвищення енергоефективності тепломереж.

В уряді передбачають, що економія від реалізації програми становитиме 49,6% або 4,1 мільярда кубометрів природного газу.

Раніше повідомлялось, що 40-45% тепла не доходить до квартир споживачів, адже втрачається при його транспортуванні через зношеність тепломереж.

За оцінками експертів, через низьку енергоефективність житлових споруд українці щорічно переплачують за тепло 26 мільярдів гривень.Коментарі

Додати коментар


Віктор

Які 200 млрд?Що за чергова донецька маячня!Німеччина, Чехія, Польща вже майже вирішила проблему з совковим житловим фондом!І обійшлось це їм приблизно в один бюджет "Євро2012"!

ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 18:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.