Через рейтинг Moody's дохідність українських євробондів зросла до 14%

Зниження агентством Moody's суверенного і корпоративних рейтингів до низького рівня Caa1 призвело до різкого падіння попиту на цінні папери України, викликавши підвищення дохідності за ними.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Ключовим фактором для інвесторів, що купують цінні папери українських емітентів, стало пониження у другій половині вересня рейтинговим агентством Moody's рейтингу єврооблігацій України до рівня Саа1", - пише видання.

Як зазначається, боргові зобов'язання з рейтингом Саа вважаються дуже низької якості і "схильні до дуже високого кредитного ризику".

"Незважаючи на те, що аналітики агентства Moody's випередили події і "включили" очікування того, що такого може і не відбутися, інвестори досить різко відреагували на зниження оцінки", - зазначає видання.

І це попри те, що рейтинги двох інших агентств - Fitch і S&P, які на два ступені вище, не змінилися, а коментарі їх аналітиків вказують на те, що вони не мають наміру слідувати за Moody's принаймні до тих пір, поки ситуація в Україні не погіршиться.

"Проте негативна реакція інвесторів підвищила ризики країни, збільшивши тим самим вартість запозичень для українських позичальників", - зазначив виданню головний аналітик "Креді Агріколь Банку" Олександр Печеріцин.

Дохідність суверенних єврооблігацій на вторинному ринку підскочила до 14-14,5% річних, а корпоративних боргових паперів досягла 17-18%, пише видання.

При цьому індикатор кредитно-дефолтних свопів (CDS) країни зріс з 878,8 пункту 19 вересня (напередодні перегляду рейтингу) до пікового значення - 1071,6 пункту (8 жовтня).

Для порівняння, на початку року значення індикатора становило менше 600 пунктів.

"Інвестори не стали розбиратися, які нові фактори ризику з'явилися в Україні і чому інші агентства не відреагували на ці ж фактори відповідним чином", - зазначив Печеріцин.

За його словами, повернути ризики країни до колишнього рівня може вплив позитивної події, якою може стати, наприклад, відновлення кредитування за програмою МВФ.

Однак, як зазначає видання, і без цієї угоди ринок починає заспокоюватись - вже до 17 жовтня індикатор CDS країни знизився до 926 пунктів вслід за зниженням прибутковості суверенних євробондів до 10-11%. В той же час спреди корпоративних паперів зменшилися до 15-16%.

Видання додає, що учасники ринку стверджують, що, незважаючи на фундаментальні проблеми в економіці, причин для екстреного перегляду рейтингу не було, тому до кінця року очікується поліпшення ситуації на ринку.

При цьому зазначається, що нарікання на роботу "великої трійки " міжнародних рейтингових агентств з'являються регулярно, але активізувалися після 2008 року, коли вони не тільки не попередили про світову фінансову кризу, але й почали нагнітати обстановку навколо боргової кризи єврозони в 2011 році, а в 2012 році – навколо американської боргової кризи.

Видання додає, що українські корпоративні позичальники залучили в цьому році 6,4 мільярда доларів за рахунок випуску єврооблігацій - це рекордний показник останніх років.

Причому, більшу частину (майже 4,2 мільярда доларів) - залучили такі великі корпоративні емітенти, як Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, "Укрзалізниця", "Миронівський хлібопродукт", "Мрія", Ukrlandfarming, ДТЕК.

Як відомо, 20 вересня агентство Moody’s знизило рейтинг українських єврооблігацій з рівня "B3" до "Саа1".

"Реальна економіка" детально писала про те, чому агентство Moody's знизило українські рейтинги.Коментарі

Додати коментар


Maximus

Ситуация нормализуется сразу после подписания ассоциации, а пока хитрые рейтинговики просто решили заработать на рыночных колебаниях, которые сами же и спровоцировали. Идиоты начали сбрасывать ЦБ, потом дороже их купят - Moody's положат разницу себе в карман, а ЦБ получат рост цены и падение доходности после саммита в Вильнюсе.

ГОЛОВНЕ на 26 жовтня 2020, 20:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.