Від сьогодні торговці не можуть відмовляти в оплаті картою

Набула чинності постанова, яка встановлює адміністративну відповідальність для торговців у разі відмови покупцеві розплатитись за товари чи послуги банківською карткою.

Як повідомляє урядова прес-служба, відповідний акт уряду був розроблений Мінекономрозвитку та затверджений постановою уряду №727 від 2 жовтня цього року.

Згідно з постановою, за таку відмову "у реалізації прав споживачів щодо вільного вибору продукції та форм її оплати" встановлено штраф у розмірі 8500 гривень.

"Таким чином, тепер споживачі можуть вимагати у всіх суб'єктів господарювання, де встановлені касові апарати, приймати в оплату електронні засоби платежу", - повідомляють в уряді.

При цьому, в разі відмови споживачі можуть звертатися за захистом своїх прав до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів.

В уряді зазначають, що відповідно до статті 16313 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за недотримання вимог законодавства щодо можливості розрахунків за товари (послуги) картками органи доходів і зборів мають право застосувати до підприємців штраф у розмірі від 100 до 200 НМДГ (1700-3400 гривень).

При повторному порушенні протягом року - від 500 до 1000 НМДГ (8500-17000 гривень).

Раніше повідомлялось, що в Україні активізувались "карткові" шахраї.

В першому півріччі в обігу в Україні знаходилося 30,76 мільйона активних карт.

Як відомо, з 1 вересня набрала чинності постанова НБУ №210, згідно з якою готівкові розрахунки в Україні обмежено 150 тисячами гривень.Коментарі

Додати коментар


111

Все развитые страны живут в основном по безналичным расчетам. Это удобно тем, что не надо стоять в очередях перед банкоматами. Да и в магазинах расчет значительно быстрее проходит.

Орест

Нарешті. Картка – це зручно, бо не треба носити із собою півторби готівки, ніхто не вкраде твої гроші, а якщо зникне картка, то її більш ніж елементарно заблокувати.

ГОЛОВНЕ на 17 січня 2021, 18:21

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.