Президенти України і Чехії домовилися про поглиблення співробітництва

Україна і Чеська Республіка домовилися про активізацію двосторонньої торгівлі та інвестиційного співробітництва.

Про це заявив президент Віктор Янукович за підсумками зустрічі з чеським президентом Мілошем Земаном, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

В рамках офіційного візитку до України президента Чехії Мілоша Земана було підписано ряд угод про співпрацю.

Зокрема, в присутності президентів було підписано угоду між міністерствами оборони про взаємний контроль якості продукції оборонного призначення у сфері військово-технічного співробітництва.

Також підписано протокол до конвенції між урядами України та Чехії про уникнення подвійного оподаткування та попередження ухилень від сплати податків на доходи і майно.

Крім того, сторони підписали міжурядовий імплементаційний протокол до угоди між Україною та Євросоюзом про реадмісію осіб.

"Ми досягли домовленостей докласти спільних зусиль для активізації українсько-чеської торгівлі та інвестиційного співробітництва, яке має значний невикористаний потенціал", - сказав під час спільної прес-конференції Янукович.

За словами Януковича, проведення в рамках візиту його чеського колеги двох бізнес-форумів (у Києві і в Донецьку) відкриють нові можливості для співпраці представників ділових кіл України та Чехії.

У той же час він відзначив, що в Україні високо цінують те, що Чеська Республіка є партнером України в процесі європейської інтеграції.

В свою чергу президент Чехії Мілош Земан заявив, що його країна хоче лібералізувати візовий режим з Україною.

"Ми хотіли б і прагнемо лібералізувати візовий режим, тому що ми вважаємо, що лібералізація візового режиму буде допомагати пожвавленню нашої взаємної співпраці", -

сказав Земан.

Як зазначається, він також повідомив президента України про бажання викупити будинок на куті Хрещатика і Прорізної в Києві, де колись мав свою резиденцію перший президент Чеської Республіки Томаш Масарик (проживав тут з літа 1917 до початку 1918 року).

Як повідомлялось, разом з президентом Чехії до України прибула ціла низка чеських підприємців, які хотіли би розвивати ділові відносини з українським бізнесом.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 вересня 2020, 22:40

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.