Асоціація України з ЄС може нашкодити Росії, але не Білорусі - Лукашенко

Президент Білорусії Олександр Лукашенко заявляє, що країни Митного союзу готові спільно захищати свої економіки від можливих негативних наслідків у разі укладення Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я не думаю, що це завдасть нам більший збиток, ніж Росії. Найбільші збитки буде нести Росія" , - сказав Лукашенко.

Він пояснив, що в даний час ведеться аналіз того, який збиток може завдати підписання цієї угоди на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

"Ми будемо захищатися разом, Митним союзом, якщо ми будемо бачити в цьому необхідність, класичним чином: ми введемо загороджувальні промислові, мита на ті чи інші товари, якщо в цьому буде необхідність" , - продовжив Лукашенко.

При цьому президент Білорусії висловив думку, що "публічна робота" з питання підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС закінчена, всі країни проінформували про позиції один одного.

"Для нас , і Білорусі , і Росії, і Казахстану, це просте завдання - захиститися", - сказав президент.

Разом з тим він зазначив, що країни Митного союзу вже фактично працюють в умовах СОТ.

"Правда, у нас на сьогоднішній день рівень захисту під 9 %, у України - 4,5 %, а буде 2,5% , але це буквально на 5-6 років, а потім все знову вирівняється" , - сказав білоруський президент

За словами Лукашенка, діалог України з ЄС не викликає страху.

"У нас немає підстав заборонити їй підписувати якісь угоди. Подібні переговори, навіть більш глибокі, веде Росія з ЄС - щодо скасування віз, про зону вільної торгівлі. Хто ж на цьому тлі може заборонити такій гігантській країні, як Україна, вести цей діалог і підписувати якісь угоди? " - сказав він.

Як відомо, президент РФ Володимр Путін, сказав, що українську незалежність треба поважати,і тільки при повазі взаємних інтересів і ось таких підходів можна вирішувати загальні питання, що становлять спільний інтерес.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 січня 2021, 13:38

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.