МВФ закликав Росію провести ряд економічних реформ

Росії необхідні масштабні реформи економічної політики з опорою на залучення інвестицій, жорстку бюджетну політику і більш ефективне використання ресурсів, так як докризові фактори зростання російської економіки вже вичерпані, йдеться в щорічному огляді МВФ по російській економіці.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Необхідні масштабні реформи економічної політики, щоб реалізувати середньостроковий потенціал російської економіки і зменшити її фактори уразливості. Неможливо знову звернутися до моделі зростання докризових років, базувалася на підвищенні цін на нафту", - йдеться в документі.

Для цього експерти Фонду пропонують покращувати корпоративне управління, щоб підвищити прозорість економіки, і інвестиційний і діловий клімат, зменшувати ступінь регулювання та участь держави в економіці, зміцнити основи макроекономічної політики і фінансовий сектор.

В цілому зараз баланс ризиків у російській економіці схиляється в негативну сторону, в тому числі внаслідок можливих зовнішніх і внутрішніх потрясінь, вважають експерти.

Для стримування інфляції та зниження ризиків офіційним органам слід продовжувати проведення поточної грошово-кредитної політики з тенденцією у бік її посилення, стримувати додаткові заходи бюджетного стимулювання і розглянути питання про проведення додаткових заходів щодо зменшення надмірного зростання роздрібного кредитування, говориться в документі.

Уряду потрібно поступово посилити бюджетне правило, відновити бюджетні буферні резерви і направляти до складу заощаджень більш значні обсяги доходів від невідновлюваних нафтових запасів країни, ЦБ РФ слід завершити свій перехід до гнучкого обмінного курсу і системі цільових показників інфляції до кінця 2014 року, вважають в МВФ.

На думку організації, офіційним органам слід протидіяти тиску у бік підвищення державних витрат в 2013 році. Додаткові стимули в кращому випадку можуть призвести тільки до скромного і нестійкого в довгостроковому плані підвищення зростання, але з негативними наслідками, такими як посилення інфляційного тиску та підвищення волатильності обмінного курсу.

МВФ наполегливо закликав офіційні органи поступово, починаючи з 2014 року, посилювати податково-бюджетну політику на додаткові 0,4 % ВВП на рік. Завдяки цьому до 2018 року Резервний фонд буде відновлений до рівня приблизно 7% ВВП.

"Цей рівень дозволить офіційним органам підтримувати витрати в рамках бюджетного правила протягом двох років без звернення до додаткових позик на ринку, якщо ціна на нафту знизиться до 60 доларів", - йдеться у звіті.

Як повідомлялось, зростання ВВП в Росії за десять місяців становило 1,5%, такий же темп спостерігався у вересні, в першому півріччі - 1,4%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.