Прасолов хоче змінити систему надання пільг бізнесу

Існуюча в державі система пільг для бізнесу потребує реформування, тому що в сьогоднішньому вигляді вона не створює достатніх стимулів для розвитку економіки.

Таку думку висловив міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов в ході конференції "Нова економічна модель: інвестиції та інновації для реального сектору", повідомляє прес-служба відомства.

"Є важливе питання, яке стосується пільг. У міністерстві провели певний аналіз, ми його закінчуємо, і на виході вже зрозуміло, що ті пільги, які у нас застосовуються, м'яко кажучи, не зовсім системні", - сказав Прасолов.

Разом з тим він додав: "Ми даємо пільги, але ефект, як ми вважаємо, від цих пільг мінімальний. Значить, щось ми робимо неправильно".

Міністр вважає, що сьогодні в Україні пільги, що надаються бізнесу, замість стимулювання розвитку спричиняють зворотний ефект.

Зокрема, на його думку, багато підприємців, отримавши пільги, вже не піклуються про розширення і модернізацію бізнесу, через те, що сама пільга дає їм перевагу перед конкурентами.

"Існуюча система пільг демотивує бізнес. Поки в Україні не прокинеться підприємницький дух, толку не буде. Ми просто повинні створити умови для того, щоб підприємницький дух вийшов на поверхню", - наголосив Прасолов.

За словами міністра, надання пільг доцільно розглядати як одну з форм державно-приватного партнерства.

Принцип його дії полягає в тому, що укладаючи конкретний договір з конкретним інвестором держава надає йому певні пільги в обмін на виконання чітко прописаних зобов'язань, наприклад, з формування нових робочих місць або створення інноваційної продукції.

Як повідомлялось, уряд планує внести зміни в законодавство, згідно з якими державне фінансування зможуть отримати інвестиційні проекти, які не матимуть жодного економічного ефекту, хоча можуть досягти певного соціального ефекту.

Також повідомлялось, що Польща продовжила дію спеціальних економічних зон, в яких діють пільги для підприємців.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2020, 13:18

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.