Україна незабаром зможе експортувати 50 мільйонів тонн зерна - Мінагрополітики

В Україні розроблять інвестиційний проект, який допоможе відновити зрошення на 1 мільйоні гектарів земель на півдні України, що дозволить наростити збір зерна до 80 мільйонів тонн, а експорт - до 50 мільйонів.

Про це сьогодні під час робочої поїздки до Херсонської області повідомив перший заступник міністра аграрної політики Іван Бісюк, повідомляє урядова прес-служба.

"Відновлення систем зрошення допоможе наростити врожай зерна в умовах зміни клімату на Півдні", - зазначив Бісюк.

За його словами, на сьогодні найефективніше використовуються зрошувані землі на Херсонщині, де вдалося наростити вал кукурудзи майже вдвічі.

"Загалом же в разі відновлення зрошення Україна зможе наростити вал зерна до 80 мільйонів тонн, а експорт - до 50 мільйонів тонн", - зазначив замміністра.

За його словами, вже почалося обговорення інвестиційного проекту та техніко-економічного обґрунтування відновлення зрошення Головного Каховського та Південно-Кримського каналів.

Як зазначив урядовець, завдяки їх реалізації планується відновити зрошення приблизно на 1 мільйоні гектарів на Півдні.

"Це питання потребує значних інвестицій. Не лише Китай зацікавлений в інвестуванні у зрошення півдня України. І на сьогодні ми працюємо у цьому напрямку з низкою інших країн, які планують збільшити поставки української сільгосппродукції", - сказав Бісюк.

За його словами, Мінагрополітики пропонує закласти для реалізації подібних проектів понад 106 мільйонів гривень у держбюджет на наступний рік.

Як відомо, Україна планує зібрати цьогоріч близько 60 мільйонів тонн зернових. При цьому експортувати планується до 30 мільйонів тонн зерна.

Внутрішні потреби в зерні України становлять близько 28 мільйонів тонн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 27 жовтня 2020, 5:30

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.