Інвестиції в морські порти України можуть становити 70 мільярдів

Капітальні інвестиції в рамках державно-приватного партнерства на 25 років в 3 морських торговельних порти Одеської області - Одеський, Іллічівський та Південний - можуть становити 70 мільярдів гривень.

Про це йшлося сьогодні в Одесі в ході наради зі стратегії розвитку портової галузі, яку провів віце-прем'єр Олександр Вілкул, повідомляє УНІАН.

Як зазначається, у нараді взяли участь заступник міністра інфраструктури Дмитро Демидович, голова Одеської ОДА Едуард Матвійчук, начальники адміністрацій Одеського, Ілічівського та морського порту "Південний", директори державних морських торговельних портів тощо.

"Стратегія розвитку галузі має бути спрямована на подальше залучення інвестицій в порти, мінімізацію адміністративних і комерційних ризиків, ефективні механізми співфінансування в рамках державно-приватного партнерства", - сказав в ході наради Вілкул.

Начальники адміністрацій портів представили віце-прем'єру програму розвитку морських портів.

Зокрема в Одеському морському порту планується реалізація таких інвестиційних проектів, як будівництво зерноперевантажувального комплексу спільно з компанією "Бруклін-Київ", реалізація проектів компаній "ГПК- Україна", "Олімпекс Купе" та інших партнерів порту.

"Наступного року буде закінчено будівництво нового контейнерного терміналу, співінвестором якого виступила компанія "ГПК-Україна". Термінал має шанси стати найбільшим на Чорному морі", - зазначив начальник Одеського порту Михайло Соколов.

В свою чергу начальник адміністрації морського порту "Південний" Максим Широков зазначив, що в результаті проведення масштабних робіт незабаром "Південний" стане найбільш глибоководним портом в басейні Чорного моря.

За його словами, зараз завершується реконструкція підхідного каналу до порту для забезпечення безпечного підходу суден дедвейтом 200 тисяч тонн.

Як зазначається, Іллічівський порт теж скоро почне днопоглиблювальні роботи.

Разом з тим, сьогодні в Одеському морському порту відбувся тестовий запуск першої черги одного з найбільших в Чорноморському басейні зернового перевантажувального терміналу.

Це спільний інвестиційний проект Адміністрації морських портів України, Одеського порту і спільної українсько-британської компанії "Бруклін-Київ".

За словами віце-прем'єра Вілкула, загальні інвестиції в створення комплексу - близько 1 мільярда гривень.

Раніше повідомлялось, що бізнесмен Ринат Ахметов зацікавився портами України.Коментарі

Додати коментар


Николй

"Могут" не значит "будут".

ГОЛОВНЕ на 18 січня 2021, 6:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.