Частка інвестицій в Україну з найбільших офшорів становить 39%

На 1 липня 2013 року інвестиції в Україну з трьох найбільш значущих офшорів - Кіпру, Британських Віргінських островів і Белізу становили 21,35 мільярда доларів, що в загальному обсязі прямих іноземних інвестицій становить 38,6%.

Про це повідомляє УНІАН.

Як зазначається, за підсумками першого півріччя 2012 року ці показники становили 16,3 мільярда доларів (31%).

Таким чином, загальна частка інвестицій з цих офшорних зон зросла за рік на 7,6%.

"Інвестування в Україну з Кіпру досягло рекордного рівня як у фінансовому, так і в процентному співвідношенні до загального обсягу", - йдеться в повідомленні.

Як і передбачалося, збільшується також частка альтернативних офшорів, зокрема, Белізу і Британських Віргінських островів.

"Зростає також рівень інвестицій з Нідерландів і Швейцарії, які використовуються українським бізнесом в якості податкових гаваней", - зазначається в повідомленні.

Як зазначається, інвестиції з офшорних зон в Україні розподілені нерівномірно.

"Особливо це стосується Черкаської області, де загальний обсяг інвестицій з офшорів складає 83,2% від загального обсягу інвестицій", - йдеться в повідомленні.

У той же час ряд регіонів демонструє низький показник інвестицій з офшорів в економіку області.

Загалом, за даними обласних підрозділів Державної служби статистики, в Україні серед істотних, значиться 20 офшорних юрисдикцій, з яких здійснюється інвестування в країну.

Це Кіпр, БВО, Панама, Беліз, Сейшельські о-ви, Джерсі, Ліхтенштейн, Люксембург, Багамські о-ви, Сент-Кітс і Невіс, Мальта, Гонконг, Монако, Сінгапур, Домініка, Сент Вінсент і Гренадіни, Кайманові о- ви, Маршаллові о-ви, Гібралтар, Аруба.

Як повідомлялось, на днях Ринат Ахметов перевів з Кіпру своїм компаніям 651 мільйон гривень.

Як повідомлялось, обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в серпні у порівнянні з липнем знизився на 73,1% - до 320 мільйонів доларів.

Всього за 8 місяців цього року обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну становив 2,513 мільярда доларів проти 4,283 за відповідний період 2012 року (-41,4%).Коментарі

Додати коментар


Олесь

Ну, хоч частка офшорних коштів іде на інвестиції в Україну. Але це не велике добро в порівнянні зі злом, яке спричиняють решта 61% фінансів, які залягають на Кіпрі, чи Белізі, чи в Люксембургу, чи де там ще. Не дарма ж країни G5 на чолі з США оголосили війну офшорним зонам.

Тарас

Пока существуют страны, предоставляющие льготы для иностранных компаний, до тех пор будут существовать офшоры. С ними необходимо бороться на выходе, так сказать, то есть в стране, откуда теневыми путями уходят деньги. Инструменты для такой борьбы в Украине уже появились, в частности меры по дедолларизации экономики во много предполагающие усиление контроля над происхождением денег.

ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 19:00

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.