Україна змінить мита на імпорт автомобілів

Україна найближчим часом перегляне рішення про мита на імпорт легкових автомобілів з бензиновими двигунами від 1,1 до 2,2 тисячі кубів, а також квоти на імпорт коксу та коксівного вугілля.

Про це урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький, повідомляє dt.ua.

"За деякими напрямками найближчим часом будуть прийняті певні рішення, які, скажімо так, врегульовують ці питання. На рівні уряду розглядаються дві речі: про кокс і коксівне вугілля та захисні заходи щодо автомобілів", - сказав урядовець.

Водночас П'ятницький зазначив, що йдеться не про відмову від цих заходів, а про приведення їх у відповідність до норм Світової торгової організації (СОТ).

Щодо утилізаційного збору - урядовий уповноважений пояснив, що він був запроваджений законом, тому його перегляд перебуває в компетенції Верховної Ради.

Однак, він уточнив, що "уряд зараз працює над зміною до законодавства".

Як відомо, 4 липня Верховна Рада прийняла закон "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів", який набрав чинності 1 вересня 2013 року.

Цей закон покликаний захистити вітчизняних автовиробників шляхом введення додаткових (утилізаційних) зборів з імпортних авто.

Однак, представники Євросоюзу неодноразово критикували зазначені обмеження, а також запроваджений Україною утилізаційний збір щодо автомобілів.

Перегляд цих захисних заходів необхідне в розрізі підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Як відомо, Україна має намір підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС, за якою, зокрема, передбачається зниження до мінімального рівня митних ставок.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2021, 14:20

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.