ЕВА підняла індекс інвестиційної привабливості України

Показник інвестиційного клімату України покращився в ІІІ кварталі до 2,37 бала з 2,17 у ІІ кварталі.

Такі результати були оприлюднені Європейською бізнес асоціацією (EBA) за підсумками опитування своїх членів, пише "Комерсант-Україна".

Як зазначається, підняття індексу викликано надіями бізнесу на підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

"Віра в можливість регуляторної реформи після підписання угоди переважила навіть негатив від фіскальних проблем, ризиків девальвації гривні і торгових конфліктів з Росією", - пише видання.

Однак, зрив підписання угоди, за оцінками експертів, погіршить бізнес-клімат України.

Як зазначається, індекс інвестиційної привабливості, що розраховується Європейською бізнес асоціацією, зростає вже другий квартал поспіль.

В II кварталі, правда, зростання було невелике - з 2,12 до 2,17 бала (за п'ятибальною шкалою).

Нове опитування керівників 144 компаній, які є членами об'єднання, тільки трохи відстає від найвищої оцінки інвестиційному клімату, яку підприємці востаннє давали Україні в III кварталі 2011 року - 2,56 бала.

Як зазначає видання, останнє опитування зафіксувало поліпшення всіх базових критеріїв: оцінки поточного інвестиційного клімату - з 1,7 до 1,9 бала, його динаміки за останні три місяці - з 2,2 до 2,4 і очікувань на наступний квартал - з 2,4 до 2,7.

"Поліпшення оцінок викликано зміною державного курсу на євроінтеграцію, а також прийняттям пакету законів, необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС", - пише видання.

Однак, більшість - 67% - не помітили взагалі ніяких фактичних змін в інвестиційному кліматі.

Подібно і президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі заявив: "Ми ніяких поліпшень не побачили, поки нічого не сталося з бізнес-кліматом, але наші очікування від підписання угоди про асоціацію оптимістичні".

В EBA зазначають, що оптимізм є хитким. "В разі непідписання договору про асоціацію оцінки інвестиційного клімату України, швидше за все, знову знизяться", - прогнозує виконавчий директор EBA Ганна Дерев'янко.

Як повідомлялось, частка інвестицій в Україну з найбільших офшорів становить 39%.

Також повідомлялось, що обсяг прямих іноземних інвестицій за 8 місяців цього року становив 2,513 мільярда доларів проти 4,283 за відповідний період 2012 року (-41,4%).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 вересня 2020, 18:40

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.