Прем'єр доручив вивести з кризи підприємства та забезпечити стабільність цін

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив віце-прем'єр-міністру Юрію Бойку розробити практичні заходи щодо виводу з кризи вітчизняних підприємств.

Про це глава уряду заявив під час засідання Кабміну сьогодні, 23 жовтня, повідомляє урядова прес-служба.

"Доручаю віце-прем'єр-міністру Бойку розпочати розробку, так би мовити, "дорожніх карт" виводу з кризи підприємств, які визначають здоров'я нашої економіки", - зазначив Азаров.

За його словами, є необхідність ретельно і предметно проаналізувати причини гальмування економічного розвитку.

"Притому не взагалі, не списуючи на об'єктивні фактори, а предметно, буквально для кожного великого підприємства - виконати такий аналіз і виробити заходи", - наголосив прем'єр.

За його словами, саме такий конкретний аналіз, який привів до взаєморозуміння з інвесторами, дозволив відновити виробництво на "Карпатнафтохімі" і електрометалургійних комбінатах.

Разом з тим прем'єр доручив віце-прем'єрам Юрію Бойку і Олександру Вілкулу в сферах своєї компетенції забезпечити стабільність цін і утримання тарифів для вітчизняних виробництв на поточному рівні.

"У таких складних умовах ціни і тарифи природних монополій повинні бути не обтяженням собівартості, а навпаки - стимулом зростання", - наголосив Азаров.

Він додав, що "президент вимагає, щоб уряд забезпечив мораторій на підвищення тарифів для вітчизняних виробництв і поточного, і наступного року".

Крім того, Азаров доручив першому віце-прем'єру Сергію Арбузову разом з Нацбанком "вивчити можливості створення максимально сприятливих умов для кредитування саме реального сектору економіки" та представити відповідні пропозиції на розгляд уряду.

На думку Азарова, "без кардинального збільшення довгострокового кредитування реального сектору економіки неможливо нарощувати виробництво і одночасно модернізувати вітчизняні підприємства".

Прем'єр наголосив, що з 1 березня 2010 року загальний обсяг наданих споживчих кредитів на термін до 1 року виріс у 2,4 разу, але обсяг кредитів підприємствам терміном більше 1 року збільшився лише на 22%.

"Це при тому, що за цей же час банківські депозити зросли у 2 рази", - наголосив Азаров.

За його словами, жоден бізнес, крім спекулятивного, не може нормально розвиватися, коли фінансові ресурси коштують понад 20% на рік.

Тому уряд розробляє можливі механізми для здешевлення кредитів для підприємств вже до кінця року принаймні до 14% річних.

Як повідомлялось, також на сьогоднішньому засіданні Азаров заявив, що гарантує безумовне фінансування соціальних видатків бюджету та виплат зарплати, попри недостатній ріст економіки.

Також повідомлялось, що на сьогоднішньому засіданні уряд планується прийняти ряд важливих рішень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 14 червня 2021, 14:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.