Торгова війна Росії обійдеться Україні в 3,5 мільярда - експерти

Загальний обсяг втрат, які може зазнати Україна у цьому році через торговельну війну зі сторони Росії, може становити близько 3-3,5 мільярда доларів.

Про це йдеться у прогнозі економічної ситуації в Україні консалтингової компанії Da Vinci AG, повідомляє УНІАН.

"Ми вважаємо, що за підсумками року спостерігатиметься ще більше зменшення рівня експорту до країн МС. Поки що показник у -12,7% ще не відображає всіх наслідків торговельної війни", - зауважили аналітики Da Vinci AG.

За їх оцінками, за 8 місяців 2013 року Україна недоотримала, мінімум, 1,9 мільярда доларів від зменшення експорту в країни Митного союзу.

"За нашими оцінками, зниження рівня зовнішньої торгівлі з країнами МС через торговельну війну у 2013 році може спричинити недоотримання близько 3-3,5 мільярда доларів", - відзначили в Da Vinci AG.

Експерти додають, що на сьогодні компенсувати ці втрати нічим, адже спостерігається також зниження експорту до країн Європейського Союзу, особливо до Польщі і Німеччини, які є ключовими торговими партнерами України на європейському ринку.

При цьому вони висловили сподівання, що від підписання Угоди про асоціацію і ЗВТ безпосередньо залежатимуть наші відносини з Китаєм, який серйозно розглядає Україну як базу для виробництва на користь свого внутрішнього ринку і для подальшого експорту до ЄС.

Причому ключовим інтересом Китаю в Україні є аграрний сектор. "АПК буде найважливішим сектором для китайських інвестицій", - відзначають експерти.

Вони додають, що активність китайських інвесторів в Україні стане додатковим стимулом для інвесторів з інших держав, включаючи США і Євросоюз.

Як повідомлялось, останнім часом Росія чинить тиск на країни пострадянського простору, намагаючись перешкодити їх зближенню з ЄС.

Зокрема, російська митниця з 14 серпня посилила контроль за вантажами практично усіх українських експортерів.

Федерація роботодавців України тоді оцінила можливі втрати експортерів до кінця року в 2,5 мільярда доларів.

Євросоюз засудив такі дії Росії, через що та змушена була припинити блокування українських товарів.

Як повідомлялось, посол ЄС в Україні Ян Томбінський впевнений, що підписання Угоди про асоціацію не призведе до виникнення чергової торгової кризи між Росією та Україною.

Однак, російська сторона заявила, що після початку функціонування зони вільної торгівлі між Україною і ЄС всі українські товари, що поставляються на ринок країн Митного союзу, перевірятимуться на кордоні.

Як відомо, товарообіг між Україною і Росією цьогоріч скоротився на 20%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 січня 2021, 12:24

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.