Європарламент радить Євросоюзу підписати Угоду про асоціацію з Україною

Європейський парламент рекомендує Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у разі виконання Києвом необхідних умов і дає свою згоду на тимчасове застосування окремих положень документа - майже 80% Угоди.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням резолюцію Європарламенту, яка була проголошена в Страсбурзі.

Доповідачем виступив депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський.

Резолюція охоплює всі аспекти Європейської політики сусідства ЄС, включаючи південне і східне її вимірювання. Україні присвячена окрема частина документа.

"ЄП рекомендує Раді підписати Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та його державами - членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 Радою закордонних справ ЄС критерії будуть виконані" – йдеться у резолюції.

Разом з тим, ЄП висловлює жаль, що прогрес у виконанні вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, "повністю не завершений", так як в Україні зберігається застосування виборчого правосуддя та не вистачає "елементів реформи виборчої та судової систем" .

"Тим не менш, ЄП вітає зобов'язання, взяті недавно президентом Януковичем і лідерами опозиції, продовжувати впровадження необхідних правових актів у Верховній Раді і чекає швидкої реалізації цих обіцянок до саміту Вільнюсі", - сказано в документі.

Крім того, ЄП визнає європейські наміри України і підтверджує свою позицію, що поглиблення відносин між ЄС та Україною і факт надання Україні європейської перспективи мають велике значення і в інтересах обох сторін.

Як відомо, Україна і Європейський Союз під час 8-го раунду переговорів у Брюсселі 21-22 жовтня узгодили текст угоди про єдиний авіаційний простір і домовилися про підготовки документа до підписання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 вересня 2020, 18:26

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.