Уряд завердив пакет нормативних актів для реалізації трансфертного ціноутворення

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 23 жовтня затвердила черговий пакет нормативних актів, необхідний для повномасштабної імплементації норм закону про трансферне ціноутворення, який набрав чинності з 1 вересня 2013 року і розробленого як інструмент протидії практиці виведення надприбутків за кордон.

Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на прес-службу Міндоходів.

"Зокрема, розпорядженнями уряду визначено перелік джерел офіційної інформації для розрахунку ринкового діапазону цін, а також перелік спеціалізованих комерційних видань для цілей трансфертного ціноутворення", - наголошується в повідомленні прес-служби.

В якості джерел інформації названі такі: щомісячний інформаційний бюлетень "Огляд цін українського та світового товарних ринків", інформаційно-аналітичний продукт "Товарний монітор. Україна" і Вісник Міністерства доходів і зборів України.

В якості додаткових джерел інформації про ринкові ціни визначені сайти Мінрегіону та Мінагрополітики.

Використання інформації про ціни з одних джерел, як очікується, дозволить уникнути суперечок про ринкові ціни, в тому числі за групами товарів, які не котируються на біржах.

Актуалізація встановленого переліку, у відповідність з прийнятим порядком, можлива за допомогою надання центральними органами виконавчої влади відповідних пропозицій протягом двох місяців.

Коментуючи прийняття нормативних актів, міністр доходів і зборів Олександр Клименко повідомив, що імплементація законів про трансферному ціноутворенні проходить за планом.

"У мене немає сумнівів у тому, що ми вчасно отримаємо всю нормативну базу, необхідну для якісного впровадження механізмів контролю за трансферним ціноутворенням. Підкреслю, що процес формування підзаконних актів здійснюється у тісній співпраці з діловими колами", - цитує прес-служба Клименка.

Як повідомлялось, за оцінками фахівців, у 2012 році обсяги недоотриманих податкових надходжень в рамках норм, які регулює закон про трансферне ціноутворення, становили як мінімум 14 мільярдів гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 січня 2021, 13:44

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.