ЄК запропонувала створити в ЄС єдину систему декларування ПДВ

Єврокомісія представила законопроект по стандартизації системи декларування підприємствами в Євросоюзі податку на додану вартість, на який припадає приблизно 21% доходів бюджетів країн союзу.

Про це повідомляють "Ріа-новини".

Закон набуде чинності 1 січня 2017 року, якщо буде схвалений радою профільних міністрів країн ЄС і Європарламентом.

"Ця ініціатива дозволить заощадити бізнесу до 15 мільярдів євро на рік", - сказав єврокомісар з податків Алгірдас Шемета.

Метою законопроекту є скорочення бюрократії, спрощення системи податкових скарг та підвищення ефективності адміністрування податків в ЄС. Шемета зазначив, що близько 193 мільярдів євро по лінії ПДВ залишаються незібраними за 2011 рік.

Декларація по сплаті ПДВ - це документ, в якому платник податків підсумовує свої операції за певний період для інформування влади про те, яку суму з ПДВ він повинен сплатити або відшкодувати, йдеться в повідомленні ЄК.

Законопроект передбачає введення єдиного набору вимог для підприємств при декларуванні ПДВ, незалежно від держави ЄС, в якому вони це роблять. Єдина система, якщо набуде чинності, замінить національні закони.

Стандартна декларація з ПДВ матиме п'ять обов'язкових для заповнення платниками податків граф. Країни ЄС при цьому зможуть запитувати додаткові відомості, не більше 21 графи.

В даний час число граф у деяких країнах може досягати сотні. Компанії будуть заповнювати декларації з повернення ПДВ щомісяця, мікробізнес, з річним оборотом нижче 2 мільйонів євро зможе це робити лише раз на квартал.

Щороку в ЄС подається приблизно 150 мільйонів декларацій з ПДВ від платників податків регіону національним податковій владі і 130 мільйонів з них - від мікробізнесу.

В даний час національні процедури країн ЄС з ПДВ різні, що може ускладнювати процес сплати та повернення податку для компаній, що працюють в декількох країнах ЄС.

Як повідомлялось, Кабінет Міністрів України ще обговорює можливість перенесення дати зниження ставок ПДВ та податку на прибуток, які закріплені в Податковому кодексі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 22 вересня 2020, 16:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.