Росіян поглинає "кредитна кабала"

Кредитне навантаження на споживачів в РФ досягла рекордного рівня: обсяг роздрібних кредитів на душу населення досяг двох середньомісячних зарплат.

Про це пише "Лєнта.ру" з посиланням на звіт інвестбанку Goldman Sachs.

Обсяг кредитів на одного працюючого росіянина становить 3,7 середньомісячної зарплати. При цьому закредитованість споживачів може істотно варіюватися від банку до банку.

Інвестбанк стурбований у тому числі погіршенням якості корпоративного кредитного портфеля. Goldman Sachs зазначив, що негативний вплив на цей показник надає уповільнення темпів зростання економіки, яке знижує попит на кредити і погіршує можливості позичальників з обслуговування боргу.

У звіті фінорганізації не уточнюються показники, за якими підраховувалася ставлення позик до доходів. Станом на вересень цього року портфель роздрібних позик в Росії становив 8,8 трильйона рублів, що становить 61 тисячу рублів на душу населення. Середня зарплата, за даними Росстату, у серпні становила 30 тисяч рублів.

Goldman Sachs - вже другий американський банк за тиждень, що оцінив ситуацію на російському кредитному ринку. 18 жовтня свій звіт на цю тему підготував Bank of America Merrill Lynch. Аналітики фінорганізації відзначили в доповіді, що основним двигуном погіршення ситуації в роздрібному кредитуванні є не попит з боку позичальників, а пропозиція банків.

Банк Росії спільно з Міністерством фінансів планує обмежити ставку за незабезпеченими споживчими кредитами. Регулятор вирішив піти на такі заходи у зв'язку з погіршенням якості кредитного портфеля банків.

Як відомо, Міністерство економічного розвитку Російської Федерації прогнозує уповільнення темпів зростання економіки в країні до 2016 року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:46

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.